BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Palydovais stebėti jūrų taršą pigiau nei lėktuvais

Išanalizavus sistemos „CleanSeaNet”, kuri palydovais stebi vandens paviršių, jo būklę, konstatuota, kad sistemos sukūrimas buvo ir yra naudingas visoms Europos Bendrijos valstybėms.

Šiemet birželį Lisabonoje (Portugalija) vyko Europos jūrų saugos agentūros (European Maritime Safety Agency) (toliau - EMSA) Administracinės valdybos posėdis, kuriame dalyvavo Lietuvos saugios laivybos administracijos direktorius Evaldas Zacharevičius.

EMSA valdyba buvo supažindinta ir su sistemos „CleanSeaNet” būkle. Ši sistema buvo sukurta 2006 m. Jos paskirtis - palydovais stebėti vandens paviršių, siekiant laiku nustatyti taršos iš laivų atvejus. Šiuo metu yra įregistruoti 72 sistemos naudotojai.

Iš viso 2007-2010 metais sistemos dėka buvo gauti 8388 vandens paviršiaus vaizdai, maždaug po 2000 vaizdų per metus. Naudojant sistemą „CleanSeaNet” Europos Bendrijos vandenyse buvo nustatyti 745 taršos atvejai.

Sistemos išlaikymas per metus kainuoja 2,7 mln. eurų. Ekspertų teigimu, „CleanSeaNet” išlaikymas kainuoja kur kas pigiau negu nuolatinis vandens paviršiaus stebėjimas lėktuvais iš oro.

Susisiekimo ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras