BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Paleisk žuvį, pasitik pavasarį

Tūkstantis upių ir upelių keliauninkų - šlakių bus paleisti į Vilnelę pasitikti naujo pavasario per Užupio Nepriklausomybės dienos šventę penktadienį, balandžio 1 d., 17 val. po „Užupio kavinės” terasa. Gyva grandine nusidrieksiančia nuo tiltelio iki vandens žuvys bus perduodamos iš rankų į rankas, kol galiausiai pasieks srauniuosius Vilnelės vandenis.

Jau tradiciniu tampantis Baltijos aplinkos forumo organizuojamas pavasarinis žuvų paleidimas į Vilnelę - priminimas apie tai, kad gamtoje esame ne vieni, kad visi esame tampriai susiję, ir kad turėtume vieni kitais rūpintis.

Lašišinių šeimai priklausantys šlakiai yra pažeidžiami dėl taršos, dėl kelius į jų nerštavietes užtveriančių užtvankų ir žvejybos. Todėl šių žuvų ištekliai pastarąjį dešimtmetį yra atkuriami pagal specialią programą dirbtinai veisiant ir išleidžiant į upes.

Užupio bendruomenė kviečia visus neabejingus gamtai iškilmingai palydėti mažųjų pavasario šauklių, kuriems taip pat bus patikėtos Užupio Respublikos pasienio apsaugos funkcijos.

Baltijos aplinkos forumo informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras