BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pagerbti pažangiausi šalies ekologiniai ūkiai

Praėjusią savaitę galima laikyti ekologinio žemės ūkio savaite. Vos pasibaigus vienam iš šalies ES pirmininkavimo renginių - tarptautiniam kongresui ekologinio žemės ūkio klausimais, pagerbti šių metų pažangiausi ūkiai ir įmonės dirbančios šioje srityje.

Tradicija rengti konkursą „Pažangiausias ekologinis ūkis” gimė 2007 m., kai Žemės ūkio ministerija kartu su Lietuvos ekologinės žemdirbystės asociacija, VšĮ „Tatulos programa” ir sertifikavimo institucija VšĮ „Ekoagros” surengė pirmąjį tokio pobūdžio konkursą. Ši tradicija buvo pratęsta ir šiemet, o ją vainikavo liepos 5 d. Alantos dvare (Naujasodžio k., Alantos sen., Molėtų r.) įvykusi graži šiame konkurse dalyvavusių nugalėtojų apdovanojimo šventė.

Šiais metais į pagrindinę vertinimo dalį buvo atrinkti ekologiškai ūkininkaujantys 14 ūkių ir 1 perdirbimo įmonė. Pretendentus vertino 16 asmenų komisija, sudaryta iš mokslo, gamintojų, ekologinio žemės ūkio visuomenės atstovų. Komisija nusprendė apdovanoti penkis pažangiausius 2013 metų ekologinius ūkius ir perdirbimo įmonę.

Konkurso „Pažangiausias ekologinis ūkis 2013″ nugalėtojai:

- Prienų r. Pakuonio sen. įmonei „Du medu”- „Už kantrybę ir darbštumą auginant ir perdirbant ekologiškus produktus”.
- Anykščių r. Anykščių sen. ekologiškai ūkininkaujančiam ūkininkui Pranui Patumsiui - „Už pažangą ekologinės gamybos ūkyje”.
- Molėtų r. Alantos sen. ekologiškai ūkininkaujančiai ūkininkei Elvyrai Pekarskienei - „Už darbštumą vystant ekologišką pienininkystę”.
- Ignalinos r. Daugėliškio sen. ekologiškai ūkininkaujančiai ūkininkei Marijonai Lukaševičienei - „Už svajonių ir tikslų įgyvendinimą ekologinės gamybos ūkyje”.
- Biržų r. ekologiškai ūkininkaujančiam ūkininkui Vytautui Zurbai - „Už pasiekimus plėtojant ekologinę augalininkystę, daržininkystę ir sodininkystę”.

Prisimenant ūkių ir įmonės apžiūrą, galima pažymėti, kad konkursas naudingas tiek ūkininkams, tiek komisijos nariams, kurie turėjo galimybę tiesiogiai pabendrauti su ekologiškos produkcijos gamintojais bei atsakyti į jiems rūpimus klausimus, o taip pat įvertinti bendrą situaciją ekologinės gamybos srityje.

Žemės ūkio ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras