BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Padėkime paukščiams nežūti stikliniuose labirintuose

Didmiesčiai be savo senamiesčių ir su jais susijusios praeities išsiskiria ir naujais, šiuolaikiškais, moderniais statiniais. Gausu stiklo, veidrodinių paviršių, metalo, dirbtinių spalvų. Modernu. Vieniems tai gražu, kitiems nepriimtina. Galime rinktis, diskutuoti, pagaliau protestuoti išsakydami savo nuomones.

Visai kitaip į modernius miesto erdvių pasikeitimus reaguoja paukščiai. Jie nemoka atskirti kas sena ir kas nauja, jie neskirsto patinka/nepatinka, jie „pilotuoja” vadovaudamiesi pažįstu/nepažįstu principu. Didžiulį stiklinį langą, ar juo labiau stiklinę sieną paukščiai supranta, kaip tuščią erdvę, kurioje nemato nei draugų, nei priešų, nei kitų gamtinių (natūralių) kliūčių. Drąsiai skrisdami į tuščią erdvę atsitrenkia į stiklinį paviršių ir neišvengiamai žūva. Migruojantys paukščiai paprastai skrenda daug aukščiau nei miestų pastatai, jiems iškyla kiti sunkumai, atsitrenkę į pastatus jie žūva retai. Didžiausia grėsmė, vietiniams, su mumis ir šalia mūsų gyvenantiems paukščiams.

Judėjimas „Už gamtą” vykdo miesto paukščių apsaugos ar savotiško įspėjimo akciją. Ant statinių didelių langų, ar stiklinių sienų klijuojami lipdukai su plėšrių paukščių siluetais. Skrisdami paukščiai iš toli jau pastebi tariamą plėšrūną ir keičia savo skrydžio kryptį tokiu būdu išvengdami atsitrenkimo į stiklą. Plėšrių paukščių siluetai nupiešti ant skaidrios plėvelės, kuri labai paprastai klijuojama ant vidinės lango stiklo pusės. Jeigu atsitiktų taip, kad ilgainiui šis lipdukas erzintų patalpoje esančius žmones, visada galima jį nuplėšti.

Šiandien (vasario 28 d.) judėjimo „Už gamtą” ir Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos entuziastai klijavo tokius lipdukus ant didžiulių Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos pastato langų.
Dalyvaukime ir prisijunkime prie šios gražios iniciatyvos. Kreipiamės ne tik į miesto didžiųjų pastatų naudotojus, bet ir į privačių namų savininkus, kurių gausu Pavilnių ir ypač Verkių regioniniuose parkuose. Nuostabūs namai su dideliais langais miesto pakraštyje, šalia natūralių gamtinių erdvių vis dažniau tampa paukščiams netikėtos žūties vieta.

Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras