BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

P. Šliužo kreipimasis dėl rengiamo referendumo

Gerb. Tamsta,
Prašome labai dėmesingai perskaityti šį rašinį, nes čia pasakyta tai, ką dabartiniame mūsų krašto gyvavimo tarpsnyje privalo padaryti kiekvienas Lietuvos pilietis, galvojantis ne vien apie savo, bet ir kitų žmonių gyvenimą bei ateities kartų likimą.

Dažnas turėtų suprasti, kad mūsų šaliai gresia visiškas bankrotas, nes didesnė dalis darbingų tautiečių išvažiuoja ir lieka tik senstantys žmonės, kurių greitai net išmaitinti negalės sugriautas ūkis. Valstybės, įmonių bei piliečių skolos jau viršija lOO milijardų litų. Švietimą ir kultūrą valdo neprofesionalūs partiniai veikėjai, todėl šiose srityse įsivyrauja absurdiški sprendimai, kurie žmones (ypač jaunus) verčia iškraipyto globalizmo robotais. Griaunama netgi šeimos samprata. Buvimas Europos Sąjungoje nepalieka mūsų valstybei jokio savarankiškumo ir gresia visiškas Lietuvos išnykimas, nes jau po metų bus įteisinami žemės, miškų, vandenų pardavimo svetimšaliams sandoriai. Visose valdymo struktūrose įsitvirtino savanaudiški veikėjai, kurie visiškai nepaiso bendruomenės reikmių ir niekada neatitaiso padarytų didžiausių klaidų. Todėl privalome imtis neatidėliotinų veiksmų, iš kurių svarbiausias - visuotinas REFERENDUMAS.

Kaip žinote, per visą atkurto valstybingumo laiką, piliečių iniciatyva nebuvo paskelbtas nė vienas referendumas, nors siekta tą daryti daugiau nei 2O kartų. Pagrindinė bėda, kad Konstitucijoje nurodyta, jog tokią teisę turėtų ne mažiau nei 300000 piliečių. Tokio didelio parašų skaičiaus nuo esamų gyventojų nėra numatyta nei vienoje mums žinomoje šalyje. Antai naujoje Vengrijos konstitucijoje fiksuota tik 200000 parašų, kai šalyje trigubai daugiau gyventojų nei pas mus. 1928 m. Lietuvos Konstitucijoje buvo įrašyta tik 50000. Tad esame visiškai įsitikinę, kad pirmiausiai privalome pasiekti protingo šio skaičiaus ir siūlome, kad REFERENDUMĄ SKELBTI GALI NE MAŽIAU NEI 10 % PILIEČIŲ DALYVAVUSŲ PASKUTINIUOSE VISUOTINUOSE RINKIMUOSE. Tuomet Lietuvoje veiktų demokratinės sistemos pagrindinis elementas, kai žmonių valios privaloma paisyti. Net Europos biurokratai tokios tautų teisės kol kas nenuginčija.

Žemės nuosavybės praradimas pakerta bet kokias galimybes gyvuoti savarankiškai valstybei, nes okupuotą teritoriją mes visada turėjome moralinę teisę atsiimti, o parduotos nesusigrąžinsime niekada. Prisiminkite anuo metu rusų parduotą Aliaską ir suprasite, kad tas turtingas kraštas jau visiems amžiams JAV. Šiuo metu labai sparčiai mažėja kaimynų latvių tvarkomos žemės plotai, nes pardavimai svetimšaliams ten jau įteisinami. Juk neišvežė niekas lietuviškos žemės iš Gardino, Tilžės, Karaliaučiaus, tačiau mes ten laisvai kojos neįkeliame. Jei mažėja teritorija, neturėsime galimybių pasigaminti maisto, naudotis vandenimis, netgi protėvių išsaugoti miškai bus mums neprieinami. Nė viename iki šiol išlikusiame Lietuvos valstybės istorijos dokumente niekada nebuvo leidžiama parduoti žemės svetimšaliams. Tikriausiai kiekviena mūsų krašto vieta aplaistyta praeities kartų kovotojų krauju, tad ar turime teisę spjauti į visa tai?!

Tik sužinoję visų Lietuvos piliečių nuomonę galėtume priimti tinkamus sprendimus, todėl ir būtinas antrasis referendumas, kuris patvirtintų kad LIETUVOS ŽEMĖ,VIDAUS VANDENYS IR MIŠKAI NUOSAVYBĖS TEISE GALI PRIKLAUSYTI TIK LIETUVOS VALSTYBEI IR JOS PILIEČIAMS.
Visi tarptautiniai įsipareigojimai turi būti suderinti su tautos valia, kurią reiškia ji pati, o ne partinių grupių atrinkti asmenys.
Ir visi svetimšaliai mūsų žemėje galėtų būti tiek, kiek leistų gerai apskaičiuotos nuomos sutartys.

Tad gerb. Tamsta, labai prašome jungtis į bendrą Lietuvos žmonių būrį, kuris bandys surinkti reikiamą parašų skaičių ir pareikalaus valdžių vykdyti nurodytą valią. Tai pilietinė akcija ir ji netrukdo būti aktyviems bet kokių pažiūrų ar įsitikinimų asmenims.

Iniciatyvinės grupės vardu Pranciškus Alfredas Šliužas
Teirautis ar registruotis tel. 8 698 02118
El. p. pranciskus.sliuzas@kaisiadorys.lt

www.referendumailietuvos.info

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

Vyriausybė nesiderės su ES dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams pratęsimo2013-06-28 09:56

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad Vyriausybė neketina pradėti derybų su Europos Sąjunga (ES) dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams pratęsimo. Seimas ir yra įpareigojęs Vyriausybę siekti, kad toks draudimas būtų pratęstas.

“Vyriausybė nieko nepadarė ir nesiruošia pradėti atnaujinančių derybų”, - parlamentarams ketvirtadienį pareiškė premjeras, liberalsąjūdiečio Eugenijaus Gentvilo paklaustas, ką Vyriausybė padarė, kad Lietuvoje būtų pratęstas draudimas parduoti žemę užsieniečiams.

http://www.valstietis.lt/Pradzia/Naujienos/Zemes-ukis/Vyriausybe-nesideres-su-ES-del-draudimo-parduoti-zeme-uzsienieciams-pratesimo

Esmė2013-09-15 03:15

Sveiki. Svarbi teisinė informacija. Pamatinis terminas „LIETUVIŲ KILMĖS LIETUVOS PILIETIS“ sureguliuos visas ,dvigubos pilietybės, žemės pardavimo problemas. Mąstom, nebūkim juokingi, apgailėtini šliužai. Arvydas Damijonaitis

Rašyti komentarą

Tavo komentaras