BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Organizuota konferencija, skirta aktyvinti ūkininkavimo veiklą globos namuose

Š. m. sausio 29 d. Lietuvos globos namų darbuotojai susibūrė į Vilniuje vykusią konferenciją „Ūkininkavimo ir gamtos terapijos principų taikymas ugdant vaikų gyvenimo įgūdžius”, organizuotą jaunimo iniciatyvinės grupės Eko karta bei UAB agrofirma „Sėklos”. Renginys buvo skirtas šeštus metus organizuojamo aplinkos želdinimo ir daržovių auginimo projekto „Žalia stotelė” dalyviams, siekiant paskatinti specialistus pažvelgti į augalų auginimą, kaip į efektyvią pagalbos vaikui priemonę.

Konferencijos metu buvo pristatyta Lietuvos ir kitų šalių patirtis, kaip įvairių rūšių veiklos ūkyje (daržininkystė, sodininkystė, gyvulininkystė ar kt.), gali būti panaudotos teikiant psichologinę pagalbą emocinių ir elgesio sunkumų turintiems vaikams. Taip pat buvo kalbėta apie auginantį sodą, kuriame svarbiausias objektas - žmogus, siekiama atsakyti į klausimą, kaip tvarkytis mus supančioje aplinkoje, kad ji pasitarnautų pažintiniais ir edukaciniais tikslais, pristatytos augalų auginimo tendencijos.

Patys konferencijos dalyviai nurodė, kad organizuojant ūkininkavimo veiklą globos namuose būtina burti komandą, kuri vieningai spręstų kaip ir ką įgyvendinti savo teritorijoje, taip pat būtina organizuoti bent vieną šventę metuose, vainikuojančią pasiektus rezultatus. Svarbiu veiksniu, padedančiu šioje veikloje, dalyviai įvardino ir bendruomenių telkimą. Pasak jų, reikia tapti atviresniais bendruomeninei veiklai, stengtis įsilieti į vietos gyventojų iniciatyvas, o ateityje galbūt ir patiems organizuoti įvairias akcijas. Konferencijos pabaigoje optimistiškai nuskambėjo globos namų specialistų nuomonė, kad nieko nėra neįmanomo, viskas priklauso nuo idėjos - ūkininkavimo veikla įmanoma ir neturint didesnių įgūdžių ar ypatingų resursų.

Organizatoriai džiaugėsi, kad prie konferencijos dalyvių geranoriškai prisijungė ir sėklų parduotuvių tinklo „Žalia stotelė” vedėjos, norinčios prisidėti prie projekto veiklos globos namuose plėtojimo Lietuvos regionuose. Tikimasi, kad šis, pirmą kartą įvykęs bendras susitikimas, suteiks dalyviams pasitikėjimo savo jėgomis ir padės aktyviau įsitraukti į ūkininkavimo veiklą, padedančią vaikams augti bei pažinti save, ugdyti svarbius gyvenimo įgūdžius ir rinktis atsakingą gyvenimo būdą.

Konferencijos programa: „Ūkininkavimo ir gamtos terapijos principų taikymas ugdant vaikų gyvenimo įgūdžius”

Konferencijos organizatoriai:
Projekto „Eko karta” iniciatyvinė grupė
Giedrė Kisielė
Akcijos „Žalia stotelė” koordinatorė
Tel. 8620 88664
E. paštas: projektai@ozonas.lt
ir
UAB agrofirma „Sėklos”

Parengė:
Lina Bakšytė
jaunimas@ozonas.lt

“Eko kartos” informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras