BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Nustačius genetiškai modifikuotų organizmų, nurodyta perženklinti beveik 3 t turkiškų saldumynų

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl neteisingo ženklinimo - nenurodytos informacijos apie sudėtyje esančius genetiškai modifikuotus organizmus, neleista tiekti į rinką 2 995 kg turkiškų saldumynų. Tai 4 atvejis šiais metais, kai saldumynuose rasta genetiškai modifikuotų sojų produktų, nenurodytų ženklinimo etiketėse. Iš viso per 5 šių metų mėnesius dėl genetiškai modifikuotų organizmų buvo atrinkti ir ištirti 45 importuojamų saldumynų mėginiai, nurodyta perženklinti daugiau kaip 37 t produktų.

Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, vykdydami importuojamų maisto produktų valstybinę kontrolę, paėmė iš Turkijos importuotų saldainių „Truffle” su pūstų ryžių ir lazdyno riešutų kremo įdaru ir vaflių su lazdyno skonio kremo pertepimu mėginius genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) nustatymui. Šiuos saldumynus iš Turkijos importavo Šiaulių įmonė UAB „Angolita” (Architektų g. 1E, Šiauliai).

Ištyrus mėginius, saldumynų sudėtyje nustatyta daugiau kaip 0,9 procentai genetiškai modifikuotos sojos produktų, tačiau informacijos apie genetinę modifikaciją nebuvo nei ženklinimo etiketėse, nei kituose siuntą lydinčiuose dokumentuose.

Šiuo metu visa saldumynų siunta sulaikyta įmonės sandėliuose ir realizuoti ją bus leista tik perženklinus, t.y. nurodant, kad produktų sudėtyje yra genetiškai modifikuotų sojų produktų.

„UAB „Angolita” nuo 2010 metų yra įtraukta į padidintos rizikos įmonių grupę ir kontroliuojama griežčiau. Prieš leidžiant realizuoti yra tikrinama kiekviena šio importuotojo į mūsų šalį įvežta saldumynų siunta. Tokios priemonės bus taikomos tol, kol tris kartus iš eilės bus gautas kompetentingos laboratorijos patvirtinimas, kad visų mėginių tyrimų rezultatai atitinka reikalavimus” - teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos sanitarijos ir maisto skyriaus vyriausioji specialistė Vida Jarošienė.

Pasak specialistės, tai antras atvejis šiais metais, kai UAB „Angolita” nurodoma perženklinti importuotą saldumynų produkciją dėl nepaženklintų GMO.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad pagal Europos ir nacionalinius teisės aktus, informacija apie genetiškai modifikuotus organizmus maisto produktų ženklinimo etiketėse turi būti nurodyta, kai šiuose produktuose yra daugiau kaip 0,9 procento GMO.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras