BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Eksperimentinė - edukacinė senovės baltų gyvensenos stovykla X-XIII a. (įtvirtintos gyvenvietės tipo) mokyklinio amžiaus vaikams

Senovės baltų atkuriamosios istorijos klubas “Sūduvos Tauras” kviečia vaikus ir jaunimą į istorinę baltų stovyklą nuo 2013 m. liepos 28 iki rugpjūčio 25 d. Pirmą kartą Lietuvoje organizuojama Lietuvos vaikams ir jaunimui - eksperimentinė - edukacinė senovės baltų gyvensenos stovykla X-XIII a. (įtvirtintos gyvenvietės tipo) mokyklinio amžiaus vaikams 2013 m.

Visi panorėję dalyvauti, bus suskirstyti į 4 grupes (1 gr. nuo liepos 28 iki rugpjūčio 3 d./ 2 gr. - rugpjūčio 4-10 d./ 3 gr. - rugpjūčio 11-17/ 4 gr. - 18-24 d.) ir turės galimybę 5 dienas gyventi archaiškoje stovykloje, išbandant mūsų protėvių gyvenseną, kaip jie gyveno prieš 1000 metų. Gyvenimas stovykloje - tai tikras iššūkis kiekvienam, norinčiam tai išbandyti. Gyvenimo sąlygos archaiškos, senovinės, jokių šiuolaikiškų mechanizmų, kaip kompiuteris, telefonas, laikrodis, netgi degtukai.

Viskas bus naudojama ir gyvenama taip, kaip buvo minimu laikotarpiu (įrankiai, buities reikmenys griežtai kaip iš to laikotarpio). Maistas gaminamas taip ir toks, kaip tame laikotarpyje.

Stovyklos gyvenimas vyks lauko sąlygomis, tuos karingus laikus menančioje vietovėje, Panemunės regioninio parko teritorijoje, vidurio Lietuvoje, tarp Kauno ir Šakių. Miegojimas senovinėse palapinėse, šildymasis ir maisto gamyba - laužas.

Stovyklą nuolat saugos ir prižiūrės senovės baltų istorinių rekonstrukcinių klubų atstovai, žinomi visoje Lietuvoje. Tai žmonės profesionalai, gerai išmanantys senovės baltų gyvenimo būdą, karybą, papročius ir kitus svarbius dalykus, reikalingus išgyventi stovykloje tokiomis salygomis.

Stovyklaujantys vaikai bus skirstomi pagal savo žemę, tai yra pagal gyvenamą arealą, pagal gentis (pvz. vaikų grupė iš Šiaulių ar Joniškio bus priskiriami Žiemgaliams, jų instruktorius bus minimos genties istorinės rekonstrukcijos specialistas ir žinovas, tad vaikai pažins konkrečiai savo krašto senovę).

Stovyklos metu vaikai, jaunimas bus supažindinti ir mokomi mūsų krašto senosios istorijos šlovingos praeities, buities ir papročių, karybos, senųjų amatų. Stovyklaujantys bus mokomi išgyventi laukinėje gamtoje bei ją pažinti.

Stovyklos metu bus mokomasi jodinėti senovės baltų žirgais - žemaitukais. Vyks treniruotės, šaudant istoriniais lankais, taip pat svaidant ietis, mokomasi įkurti ugnį skiltuvu.

Visi dalyvaujantys stovykloje vykdys stovyklos sargybos ir kitus priežiūros darbus tarsi stovykla gali būti užpulta priešo. Per penkių dienų stovyklavimą, stovykla bus „užpuolama priešo”, kad visi ten gyvenantys galėtų pajusti tokius pojūčius, kas mūsų protėviams buvo kasdienybė.

Pagrindinis tokios stovyklos organizavimo tikslas - supažindinti Lietuvos vaikus su senąja mūsų istorija, senovės baltų gyvensena ir amatais, mūsų valstybės priešaušriu. Visa tai vaikai ir jaunimas pajus gyvai.

Bus demonstruojama puikios sportinės pramogos, užsiėmimai iš senųjų laikų, kas ir šiandien gali tapti puikiu laisvalaikio leidimu, pvz. jodinėjimas ant žirgų bei treniruotės šaudant iš lanko.

Bus suteikta galimybė pamatyti senovinius amatus ir sudominti jais, kas ateityje gali turėti įtakos pasirenkant būsimą profesiją.

Tikslas yra tai, kad po šios stovyklos vaikai ir jaunimas didžiuotųsi savo kilme bei savo protėviais. Tvirtėtų jų patriotiniai jausmai tėvynei ir savo kraštui.

Stovyklos užsiėmimų metu nebus veiklos religijos tema ar su tuo susijusių papročių.

Visi, norintys dalyvauti organizuojamoje stovykloje, privalo registruotis telefonu 8 650 63309 arba el. paštu suduvostauras@gmail.com. Registracijos metu reikės nurodyti vardą, pavardę, gimimo metus, adresą bei pervesti avansinį vieno šimto litų mokestį į klubo sąskaitą, bankas Swedbank LT857300010118428348, gavėjas Senovės baltų atkuriamosios istorijos klubas „Sūduvos Tauras”. Mokėjimo paskirtis - stovyklos dalyvio avansinis mokestis. Likusi pinigų dalis turi būti pervesta iki birželio 1 d.

Registravimas į stovyklą vyksta iki 2013 m. birželio 1 d. Kviečiame registruotis iš anksto, kadangi šiemet stovyklos dalyvių skaičius yra ribotas.

Su stovyklos tvarka ir taisyklėmis galite susipažinti skiltyje: stovyklos tvarka ir taisyklės.

www.suduvostauras.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras