BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Nuo 1981 m. miške slūgsančius naftos teršalus žadama išvalyti

Lietuvos gyventojų aktyvumas informuojant apie aplinkosaugos pažeidimus maps.lt svetainėje talkina sprendžiant kelių dešimtmečių senumo problemas. Visuomeninę akciją „Pranešk apie skriaudžiamą gamtą” įgyvendinanti nevyriausybinė organizacija Baltijos aplinkos forumas rugsėjį gavo pranešimą apie didelę naftos produktų sankaupą Kalgraužių miške, Kretingos rajone.

„Saulei šviečiant raibuliuoja visom vaivorykštės spalvom, juk ne švęstas vanduo,” - tuomet sakė apie teršalus pranešusi Vydmantų gyventoja Laima. „Jau ne pirmi metai važiuojame ten grybauti. Matosi, kad ir šernai ateina pasivolioti, praeina raguočių takai. Skaudu, kad niekas nieko nedaro, o tas „ežeras” plečiasi”, - apgailestavo ji.

Gavus pranešimą specialiai sudaryta specialistų komisija nustatė, jog tai viena iš vietų, kur buvo suvežtas 1981 metais Baltijos jūroje sudužus tanklaiviui „Globe Assimi” mazutu užterštas gruntas. Apie 350 kv. m. teršalų, kurių tikslus kiekis dar bus nustatinėjamas, plotą apžiūrėjęs Gediminas Markauskas, Aplinkos apsaugos agentūros Avarijų prevencijos ir valdymo skyriaus vedėjas, tikina, jog šiuo metu pavojaus požeminiams vandenims nėra. Jo teigimu, apsvarstyti keli galimi būdai išvalyti vietovę, tačiau galutinis sprendimas bus priimtas gavus Geologijos tarnybos išvadas dėl užteršto grunto sudėties.

„Dalį jo būtų galima iškasti ir atiduoti perdirbti bendrovei „Grunto valymo technologijos”, tačiau jie kol kas nežino, ar susitvarkytų su tokia užduotimi. Jei ne, tektų vežti į užsienį”, - Baltijos aplinkos forumui sakė specialistas. Pasak jo, kol kas sunku pasakyti, kada minėti darbai bus atlikti ir kiek reikės lėšų, tačiau patikino, jog sutelktos įvairios institucijos yra pasirengusios bendradarbiauti.

Įgyvendinant akciją „Pranešk apie skriaudžiamą gamtą” nuo 2008 m. jau gauta beveik 1200 panešimų, iš kurių arti pusės informuoja apie gamtoje paliktas atliekas. Lietuvoje gimusi idėja išsiveržia už šalies ribų „Guarding Earth” vardu: Europos aplinkos apsaugos agentūra domisi galimybe geografines informacines technologijas pritaikyti aplinkosaugai ir kitose Europos Sąjungos šalyse.

Laimos Eidukienės nuotrauka

www.bef.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Gražvydas Jegelevičius2010-12-03 13:18

Siaubiakas, čia kaip Ekvadoro džiunglėse, tik žymiai mažesnio masto. Filmas yra apie tai: “Crude”

Rašyti komentarą

Tavo komentaras