BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Norinčiųjų sėti ir sodinti nemažėja

Kiekviename prekybos tinkle, turguose tuoj po Kalėdų jau buvo galima įsigyti sėklų. Kiek vėliau pradėta prekiauti visu tuo, ko reikia mėgėjiškai sodininkystei.

Populiariausia Velykų žolė

Prekybininkai tikina, kad, nepaisant neįprastai šalto kovo, šiais metais norinčiųjų auginti daržoves, puošti aplinką gėlėmis nemažėja.

UAB „Maksima” atstovė ryšiams su visuomene Olga Malaškevičienė sakė, kad žmonės šiemet sėklomis ir sodinukais prasidėjo domėtis kaip niekada anksti - dar sausio mėnesį. Prekybos tinklo „Maksima” parduotuvėse daugiausiai įsigyjama agurkų, burokėlių, ridikėlių sėklų, iš kitų populiariausios Velykų žolės sėklos. Pašnekovė tikino, kad sėklų, palyginti su pernai metais, nupirkta du kartus daugiau.

Iš lentynų dingsta pamėgtų gėlių sėklos

Aktyvi prekyba įvairiomis sėklomis paprastai prasideda artėjant kalendoriniam pavasariui, tačiau šiais metais prekybos tinklas „Maksima”, atsižvelgdamas į pirkėjų susidomėjimą sėklomis, jų įsigyti pasiūlė jau sausio mėnesį. Visgi prognozuojama, kad kovą sėklų tradiciškai bus nupirkta daugiausia.

„Šiais metais žmonės daugiausia perka kasdien vartojamų daržovių sėklų - agurkų, burokėlių, ridikėlių, cukinijų, pupelių, iš prieskoninių žolelių populiariausios krapų sėklos. Pastebime, kad žmonės linkę rinktis gėlių, kurios nereikalauja daug priežiūros, yra tinkamos auginti balkonuose, nebijo besikeičiančių oro sąlygų, sėklos. Kininių ratilių, nasturčių, petunijų sėklų parduodama daugiausia. Iš lentynų greitai dingsta ir lietuvių pamėgtų gėlių - kardelių, lelijų, begonijų, jurginų - svogūnėliai”, - sakė O.Malaškevičienė.

Pasak jos, šio prekybos tinklo parduotuvėse pirkėjai gali rinktis iš daugiau kaip 1 000 pavadinimų sėklų. Be tradicinių augalų sėklų, siūloma ir išskirtinių sėklų: daiginimo, ekologiškų, prieskoninių ir retų augalų. Klientų patogumui parduotuvėse pakabintas specialus kalendorius, kuriame pažymėta, kada ir kokias sėklas patariama daiginti.

Pasak pašnekovės, kasmet sėklų parduodama beveik tiek pat: daržovių sėklų - 70 proc., gėlių - 30 proc.

Sėklas pirkėjai kol kas perka neskubėdami. Petro Malūko nuotr.

Sėklas pirkėjai kol kas perka neskubėdami. Petro Malūko nuotr.

Gražina namus

UAB „Rimi” prekybos tinklo atstovė ryšiams su visuomene Raminta Stanaitytė-Česnulienė sakė, kad ankstesniais metais kovo mėnesį prekyba sodo inventoriumi jau būdavo įsibėgėjusi. Tačiau šiemet, pasak jos, dėl sniego ir šaltų orų žmonės vangiau perka sėklas. „Matyt, teks palaukti porą savaičių, kol atšils. Įrankių daržams dirbti pirkėjai taip pat neskuba pirkti. Vis dėlto sėklų, sodinukų, durpių parduodame vis daugiau, tad galima manyti, kad pavasario sezonui sodininkai jau ima ruoštis. Pastebime, kad daugiau perkama gėlių daigų ir žydinčių vazoninių gėlių. Galbūt žmonės, išsiilgę pavasario, spalvotais žiedais bando pagyvinti savo namus”, - spėjo „Rimi” atstovė ryšiams su visuomene. Anot pokalbininkės, labai išaugo prekyba vazonais - galbūt žmonės jau pradėjo persodinti gėles namuose.

Auginti patiems pigiau

Prekybos tinklo „Iki” viešųjų ryšių departamento vadovas Valdas Lopeta sakė, kad dėl užsitęsusių vėsių orų šiemet sėklų parduota mažiau, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Tačiau, pasak pašnekovo, pamažu pirkėjai pradeda pirkti pomidorų, paprikų, moliūgų, morkų, špinatų ir našlaičių sėklų. „Jų galima įsigyti gerokai pigiau, nes sezonui neįsibėgėjus jos parduodamos su didelėmis nuolaidomis. Pavyzdžiui, praėjusią savaitę savo parduotuvėse taikėme 40 proc. nuolaidą visoms sėkloms, šią savaitę 57 proc. nuolaidą taikome svogūnėliams. Artimiausiu metu nuolaidas visoms sėkloms ketiname pakartoti”, - pabrėžė pašnekovas.

Šiemet, anot V.Lopetos, labai padidėjo prieskoninių augalų, įdomesnių salotų ar retesnių daržovių sėklų paklausa. Jis spėja, kad pirkėjai nori nepigių, bet gardžių daržovių ir prieskoninių žolelių užsiauginti patys. Tad noriai perkamos gražgarsčių, špinatų, salotinių cukinijų, šalavijų, paprikų, moliūgų, arbūzų ir net kavamedžių sėklos. Viena populiariausių prekių sėklų skyriuose šiais metais - žalių bazilikų sėklos, kurių nuperkama 40 proc. daugiau nei pernai.

Kaip ir praėjusiais metais, prekybos tinkle „Iki” pirkėjai perka vis daugiau daržovių sėklų, mažiau - dekoratyvinių augalų sėklų. Jų pardavimai rodo, kad šiemet darželius prie namų ketinama puošti ne įmantriomis kitų karštų gėlėmis, o tokiomis, kokias savo darželiuose augino mūsų močiutės. Grįžtama prie tradicijų ir daugiausia perkama piliarožių, nasturčių, kininių ratilų ir astrų sėklų.

Nors sėklas pirkėjai kol kas perka neskubėdami, užtat sodo ir daržo techniką šluote šluoja iš parduotuvių.

Patinka, kai paaiškina

Daugiau nei trisdešimties metų daržininkės patirtį turinti Sigita Petkevičienė tikino, kad nei daržovių, nei gėlių sėklų parduotuvėse neperka. „Argi ten gali ko paklausti? Paimi pakelį, sumoki ir viskas. O jei sėkla bus nedaigi, kas tada? Kam pasiskųsi?” - retoriškai klausė moteris. Pasak jos, patikimiausia vieta įsigyti sėklų - turgeliai ir turgūs. Būtent ten su verslo liudijimais dirba moterys, platinančios žinomų sėklų pardavėjų produkciją. „Reikia susirasti pardavėją, kuri dirba ne pirmus metus. Tokią pažįstu Vilniaus Justiniškių turgelyje. Ji visada paaiškina, kokia veislė nauja, įdomi, kokia sena, bet labai gera. Jei žmonės skundžiasi dėl prasto kokių nors daigumo, kitais metais ji tos įmonės ar bendrovės sėklų ima mažiau. O svarbiausia - visada atvirai pasako, ko galima tikėtis. Jei pasako, kad daigumas bus šimtaprocentinis, taip ir yra”, - gerų žodžių negailėjo pašnekovė. Ji patarė neskubėti pirkti sėklų, kol neatėjo metas sėti, nes tuoj po Kalėdų skubama atsikratyti senomis, prasto daigumo sėklomis. Akcijomis irgi geriau nesusigundyti.

Anot daržininkės, būtina atidžiai nagrinėti, kas parašyta ant pakelio. Jos pažįstama platintoja pataria atkreipti dėmesį ne tik į galiojimo datą, bet ir į serijos numerį. Jis rodo, kad sėklos buvo sufasuotos. S.Petkevičienė daug gėlių ir daržovių sėklų užsiaugina pati. Jomis mielai dalijasi su kaimynais ir draugais.

VL žurnalistė Nijolė Baronienė

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras