BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Nemokami koncertai po atviru dangumi: su meile nuo griežlių

Eini pieva, ir staiga iš joje augančio krūmo pasigirsta varlės kvarkimas. Itin keistas. Tarsi tai būtų varlė milžinė. Įdomu, kokios rūšies varlės taip garsiai kvarkia, kad girdėti galima net už kelių šimtų metrų? Dar kartelį įsiklausom. Tai visai ne varlė, nors galūnė jos ir “ė”. Susipažinkite - griežlė.

Atviros pievos - griežlės stichija. Paukštelis nepasižymi spalvingumu, bet puikiai prisitaikęs bėgioti žolėje. Bėgioja labai greitai, vikriai ir žolių jūroje jaučiasi žymiai geriau, negu ore. Aktyviausia būna naktį.

Griežlę pamatyti sunku, bet nesudėtinga pažinti iš balso - tarsi kas virpintų seno smuiko stygą. „Krės, krės varškės, o kam, vaikam, kokiem, mažiem” - pamėgdžioja griežlę žmonės. Patinėlis pranešdamas apie savo teritoriją džeržgia visą naktį.

Griežlės sparčiai nyksta. Prie nykimo prisideda tai, kad Lietuvoje yra daug apleistų pievų, kurios virsta krūmais arba tankiais žolių sąžalynais. Taip pat rūšies išlikimui kenkia mechanizuotas šienavimas traktoriais. Labai dažni atvejai, kada griežlės pakliūva į šienapjovių mechanizmus ir žūva, taip pat išdraskomi jų lizdai.

Norint pagausinti šių paukščių, reiktų atsisakyti šienavimo traktoriais arba pavėlinti šienapjūtės laiką. Pati geriausia alternatyva - ganyti gyvulius.

O štai vaikštant po Dubravos arboretumą, čia pat prie Vaišvydavos gyvenvietės, girdėti griežlių serenados. Ir ne tik vakare - ištisą dieną. Kas dar niekada negirdėjote - puiki proga susipažinti, su varlių kvarkimu tikrai nesupainiojama.

Kauno marių regioninio parko direkcijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

crex crex2013-06-04 07:09

Pakoreguokit pirmą sakinį: ,,ir staiga iš joje augančio krūmo”. Gal iš už krūmo… nes griežlės į krūmą neilaipinsi nė didžiausio pavojo gėsmėje….DDD

Rašyti komentarą

Tavo komentaras