BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Neleista importuoti nesaugių granatų vaisių siuntos

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad vykdant importo kontrolės procedūras sustabdyta ir neleista realizuoti Lietuvos rinkoje 8950 kg šviežių granatų iš Turkijos.

Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, vykdydami importuojamų iš trečiųjų šalių maisto produktų kontrolę, importuotojo UAB „Frutlita” sandėlyje paėmė tyrimams granatų vaisių mėginius. Atlikus tyrimus Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje, nustatyta, kad granatų siunta užteršta pesticido acetamiprido likučiais (0,048 ± 0,024 mg/kg), kurių koncentracija viršijo nustatytą didžiausią leistiną kiekį (0,01 mg/kg).

Nesaugių granatų siuntą uždrausta platinti rinkoje, o importuotojas UAB „Frutlita” įpareigotas nesaugius vaisius sunaikinti specializuotoje įmonėje arba, suderinus su atsakingomis institucijomis, visą siuntą grąžinti tiekėjui.

Apie pesticidais užterštus granatų vaisius iš Turkijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF bus informuotos ir kitos Europos Sąjungos valstybės.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras