BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Nelegalios tvoros. Kiekvienas gali padėti spręsti šią problemą

Pagal įstatymus žemės valdų savininkai neturi teisės aptverti ežerų ir upių pakrančių. Jos turi būti laisvai prieinamos visiems. Tačiau kai kurie pakrantes privatizavę žmonės įsigudrina, formaliai nepažeisdami įstatymų, užtverti kelią prie vandens telkinių.

Ežerų pakrantes privatizavę žmonės prisigalvoja įmantriausių būdų kaip apeiti įstatymus, o aplinkosaugos inspektoriams ne visada pavyksta nutverti ir nubausti neteisėtų tvorų statytojus. 5 metrai nuo ežero ar upės kranto linijos yra minimali riba, kuria gali praeiti VISI, net jei sklypo ribos ir susisiekia su vandens telkiniu. Šioje zonoje draudžiama statyti statinius ir tverti tvoras, tad jei eidami šalia ežero ir užtikę vieną ar kitą tvorą arčiau nei per 5 metrus iki vandens telkinio, žinokite, kad matote savivaliautojus.

Nelegalių tvorų statytojams numatomas įspėjimas arba baudos: piliečiams - 50-400 LT bei pareigūnams - 100-1000 LT.

2009 m. Valstybinė aplinkos apsaugos inspekcija įpareigojimu patikrinti visų didesnių nei 100 ha vandens telkinių, (išskyrus saugomas teritorijas, kuriose reikalavimų laikymąsi prižiūri saugomų teritorijų direkcijos) pakrantės. Taigi šiais metais iki spalio mėn. patikrinti 378 vandens telkiniai. Iš viso šiuo metu nugriautos 43 nelegalios tvoros, daugiausia Klaipėdos, Alytaus ir Vilniaus rajonuose. Jei norite pažiūrėti, kiek nelegalių tvorų rasta ir nugriauta Jūsų rajone - spauskite šią lentelę.

Jei turite komentarų ar papildymų dėl duomenų minėtoje lentelėje, taip pat, jei pastebėjote tvoras ar kitus statinius arčiau nei per 5 metrus iki vandens telkinio, Valstybinė aplinkos apsaugos inspekcija prašo Jūsų pranešti apie tai Inspekcijos Gamtos apsaugos ir taršos kontrolės skyriui tel. 8-5-275 6338, 8-5-275 8466. O tie, kas mėgsta naudotis internetu, kviečiame pasinaudoti svetaine www.maps.lt ir žemėlapyje, pasirinkus funkciją „Gamtosaugos problemos”, pažymėti vietą bei trumpai aprašyti pastebėtą pažeidimą. Jūsų pranešimas atkeliaus į nevyriausybinę organizaciją „Baltijos aplinkos forumas”. Jūsų pranešimą persiųsime atsakingoms institucijoms, kurie turi teisę ir įgaliojimus sutramdyti pažeidėjus. Jei iškiltų klausimų, kaip pažymėti problemą www.maps.lt svetainėje, kreipkitės į Kristiną Šležaitę - 85- 215 92 87

Baltijos aplinkos forumo informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (3)

ei2009-11-20 20:22

…Tai visdelto, kaip ten su tomis tvoromis Uzupyje, netoli BAF buveines??? Juk Vilneles krantai nepasiekiami,- net pakrantes perkastos, kad neprieitu niekas. Ar gi tai legalu - tvoromis ir spynomis apsikabineti miesto centre? Jokio atsako is tos pacios BAF… Gal vel baiminamasi ten gyvenanciu politikieriu?

Zymantas2009-11-21 11:22

Labas, “ei”
dabar tiksliau neatsiminsiu datų nepažiūrėjęs į duomenų bazę, bet užregistravus pranešimą apie tą tvorą ir konmunikuodami su Vilniaus miesto apinkos apsaugos agentūra sužinojome, jog minėta tvora ir rakinami varteliai (tie kas nematė - rimta kalvystės darbo tvora izoliuojanti netgi vieną tiltą per Vilnelę, kuris kaip tik veda į Tymo turgų) yra pastatyta turint leidimą, kuri isdave savivaldybė.(!)
Agentūra informavo jog aiškinsis ar leidimas išduotas teisėtai. Turiu pasitikrinti ar gauta paildoma informacija kaip ten su tuo leidimo teisėtumo, bet buvau informuotas jog šią savaitę ta tvora jau buvo nuimta. Matyt, jog leidimas nebuvo teisėtas, ir džiugu, jog Užupiečiai bei visi Vilniečiai gali netrukdomi džiaugtis Vilnele.

Tik vis dar apmaudu, jog po truputi Užupio kiemai apsistato rakinamais vartais ir miestiečiai turi vis mažiau laisvės vaikščioti po Užupį, tuo tarpu kai ankščiau tokia izoliacija nebuvo būtina ir Užupyje buvo labiau gyvibinga laisvo žmogaus sąvoka. Bet čia jau ne aplinkosaugos klausimas.

rita2015-07-02 11:04

Sveiki,kur reiktu kreiptis del nelegaliai uztverto kelio? labai aciu .

Rašyti komentarą

Tavo komentaras