BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Nelegali, nekontroliuojama ir neribota pavasarinė paukščių medžioklė Maltoje

Malta ir toliau nepaliauja nemaloniai stebinti Europą, vykdydama nelegalią paukščių medžioklę, prisidengdama Europos Sąjungos paukščių apsaugos direktyva, leidžiančia šioje šalyje pavasarį ribotai medžioti paprastuosius purplelius bei putpeles. Jau pirmąją pavasarinės paukščių medžioklės savaitę Maltos paukščių apsaugos organizacija šalyje fiksavo masinį, visiškai neatitinkantį šios direktyvos reikalavimų, paukščių šaudymą.

Savanoriai pavasarinės paukščių migracijos Maltoje stebėtojai iš įvairių šios salos vietų praneša apie neadekvačius medžioklės mastus, apibūdindami stebėjimo vietas kaip tikrą „karo zoną” su nepaliaujama šūvių kanonada, nukreipta į migruojančius paprastuosius purplelius. Kiti, matydami nuolat žemyn krintančius negyvus purplelius, iš vis sunkiai įsivaizdavo ar įmanoma nors daliai paukščių praskristi gyviems pro tokią gausybę medžiotojų. Tie patys stebėtojai teigia, kad matė labai mažai medžioklę kontroliuojančių policininkų, taigi apie medžioklės rezultatus medžiotojai valdžios atstovams galėjo laisvai pateikti iš piršto laužtą ir toli gražu tikrų medžioklės mastų neatitinkančią informaciją. Sunku įsivaizduoti, kad tokioje „karo zonoje” kiekvienas medžiotojas sąžiningai laikėsi nustatytų medžioklės kvotų - ne daugiau kaip 2 purpleliai ar 2 putpelės per dieną. Maltos Birdlife organizacijos atstovai užregistravo ir daug kitų medžioklės pažeidimų, kada ji buvo neleistinai vykdoma popietinėmis valandomis ar sekmadieniais. Be to, šį pavasarį užregistruoti neteisėti kitų rūšių sumedžiojimo atvejai, tarp jų nykstančių rožinių flamingų bei stepinės lingės.

P.S. Deja, kol kas nesukontroliuojama pavasarinė paukščių medžioklė Viduržemio regione įtakoja ir mūsų šalyje perinčių tolimųjų migrantų, žiemojančių Afrikos kontinente, būklę, nes perskridimų metu jie krenta nuo medžiotojų rankos ne tik Maltoje, bet ir Kipre, Tunise, Egipte, kitose regiono šalyse. Nemažai jų žūva ir specialiai paspęstuose tinkluose ar pagaunami kitomis priemonėmis. Apie tai daugiau žurnalo „National Geography” reportaže. Būtent dėl šios priežasties Europos Komisija deda didžiules pastangas, kad toks masinis paukščių žudymas būtų kuo skubiau sustabdytas bent ES šalių-narių teritorijose. Deja, ilgametės tradicijos išlieka gajos, todėl daug dėmesio skiriama švietimui bei vietinei kontrolei. Jei paieškotume analogijų mūsų šalyje, reikėtų vsiems susirūpinti vis dar palyginti dažnai pasitaikančio perinčių kovų naikinimo nutraukimu. Ar šaudydami perinčius paukščius ar draskydami jų lizdus, Vakarų Europos gyventojams neatrodome taip pat barbariškai besielgiantys kaip ir negailestingi Maltos medžiotojai, šaudantys „viską, kas skrenda”, ar Egipto paukščių gaudytojai?

Pagal BirdLife International parengė Saulius Karalius ir Liutauras Raudonikis

Lietuvos ornitologų draugijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras