BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Neišmesk senos knygos!

Ar kada pagalvojote koks neekologiškas dalykas yra mūsų mielosios knygos? Kiek gi reikia medžių iškirsti, kiek energijos ir vandens išeikvoti, be to, kiek dažų, klijų, siūlų įrišimui sunaudoti, o ką jau kalbėti apie visus važtaraščius ir kitus buhalterijos popierius, bei reklaminius lankstinukus ir plakatus lydinčius kiekvieną knygą?

Geriausia yra knygos nepirkti. Tačiau ką daryti, jeigu jau nusipirkome ją ir perskaitėme. Kaip galime jos ekologiškiau atsikratyti?

Kaip atsikratyti knygos ekologiškiau?

Pagal atliekų tvarkymo strategijų hierarchiją blogiausias variantas knygos atsikratymui yra išmetimas į sąvartyną. Niekada neišmeskite knygos! Yra geresnių variantų.

Pagal tą pačią hierarchiją laipteliu aukščiau yra sudeginimo procesas. Kad ir kaip šventvagiška yra deginti knygas, tačiau supraskite, kad tai yra geriau nei išmesti ją į sąvartyną. Juk sudeginę knygą dar gausime šilumos, apšildysim savo būstą, taigi gausim šiek tiek naudos ir prisidėsim prie CO2 išmetimo mažiau. Tačiau neskubėkite deginti! Yra ir geresnių variantų.

Pagal tą pačią hierarchiją dar geriau yra knygą perdirbti. Nors perdirbimo procesas taip pat nėra visiškai nekenksmingas aplinkai, tačiau tai jau žymiai geriau, nei vien sudeginti ir panaudoti šilumą. Iš perdirbtos knygos galima pagaminti naują knygą ar naują kitos rūšies popierių. Tačiau neskubėkite perdirbti!  Yra ir dar geresnių variantų.

Vėl gi pagal tą pačią hierarchiją laipteliu aukščiau yra antrinis panaudojimas. Ar tai reiškia, kad jūs privalote tą pačią knygą perskaityti dar kartą? Ne. Tai reiškia, kad jūs galite duoti kam nors kitam ją perskaityti. Tiesiog apsikeiskite knygomis su draugais, padovanokite seną gerą knygą kam nors ar paskolinkite ją. Neturite tiek daug draugų? Nebėda. Jūs galite surasti žmogų, kuriam reikia jūsų turimos knygos pasinaudodami interneto svetainės www.sena.lt pagalba. Čia jūs galėsite ne tik padovanoti knygą tam, kam tikrai jos reikia, bet netgi ją parduoti!

Kas tas mistiškasis www.sena.lt?

Sena.lt yra internetinis perskaitytų knygų knygynas. Čia jūs galite ir padovanoti, ir parduoti, ir pats (pati) susirasti sau naują seną knygą. Tai labai panašu į padėvėtų drabužių parduotuves, tik mainų ir pardavimų objektas yra knygos.

Naudotis Sena.lt labai paprasta.

Jei norite įsigyti naują knygą, tiesiog suraskite ją svetainės paieškos sistemoje ir susisiekite su knygos siūlytoju. Viskas.

Jei norite padovanoti ar parduoti savo knygą, tai bus kiek sunkiau, tačiau taipogi paprasta. Jums tiesiog reikės užpildyti daugiau duomenų apie knygą: pavadinimą, autorių, knygos būklę, galbūt įkelti paveikslėlį ir nurodyti savo koordinates. Koordinates galima ir užslaptinti, kad išvengtumėt bereikalingo reklaminio šlamšto į jūsų pašto dėžutę. Taip pat galima nurodyti ir telefono numerį. Po to, sėdite ir laukiate. Viskas.

Tad visus susidomėjusius ekologišku knygų “atsikratymo” būdu kviečiu… ar gal geriau reikėtų pasakyti kitaip - jei norite suteikti knygai antrą gyvenimą kuo skubiau užsukite į www.sena.lt ir imkitės veikti!

Rodyk draugams

Komentarai (17)

LG2009-01-28 21:26

Db išvis nieks knygų nepirks nes jos kosmiškai pabrango (jas laikys prabanga).

Kiaune2009-01-28 22:15

Aš tai turiu miela senų knygų knyginėlį antakalnyje. karts nuo karto padarau reidą. ten ištikrųjų randu širdžiai mielų lobių. Susižvejojau visą Almanio knygų seriją. kiek ankščiau vargo buvo ir pastangų jų beieškant ir nusivilimo kai rast nepavykdavo. be je ir kitos mielos knygos "druskinguju uolų slėnis", "Mirtis manęs palauks", "Palaidokit mano širdį prie vundid ny" ir kitos, kurias net bibliotekoje buvo sunku rast. Vat. Senos knygos geros knygos.

Hau ;-)))

Anonimas2009-01-29 13:25

prisimenu, prei mano mokyklos yra tokia sena senute kuri pardavienja panaudotas knygas po kelis litus. Po pamoku daugelis mokiniu ir mokytoju keliaudavo pas ja ieskoti lobiu arba tiesiog rasti anglsiaki lteraturos, nes ji gana brangi, o juk mokytis reikia:)

proz2009-01-29 14:08

nežinau, kokia baisi turi būti knyga, kad ją perskaičius norėtųsi išmesti :> aš tai dėl to ir perku knygas, kad galėčiau bet kada vėl atsiversti man patikusią vietą, po keleto metų vėl perskaityti, parekomenduoti ir paskolinti draugams. knygas, dėl kurių kokybės nesu užtikrinta, imu iš bibliotekos. tačiau žinoma, įrašas gražus ir teisingas, galbūt teks pasinaudoti ir sena.lt portalu. ;)

vjusta2009-01-29 17:18

manau, kad tai labai geras variantas, nes būna nusiperki knyga, perskaitai ir žinai, kad daugiau tikrai nebeskaitysi. Aš tai tokias į viešąją biblioteką atiduodu, bet ir http://www.sena.lt variantas neblogas.

Redagavo vjusta 2009-01-29 17:19

Martynas2009-01-29 17:24

Labai sveikintina iniciatyva.

proz2009-01-30 15:54

beje, mainyk.lt irgi neblogas puslapis įvairiems nebereikalingiems daiktams atsikratyti ;)

knyga2009-05-04 20:25

aha, o pas mane namie - tevu paveldas - maziausiai milijonas ivairiu senu knygu. Isvezeme kokias 15 deziu istoriniu knygu i instituta, ten nelabai kas aciu pasake, nors knygos vertingos (bent jau daugelis). Dar liko koks milijonas grozines literaturos, labai specifines istorines medziagos, vaikisku knygu, rastu ir etc. As labai myliu knygas, bet patikekite, ne visu reikia. O sugaudyti zmones, kuriems reiketu, reikia deti daug pastangu…

Laimis Žmuida2009-05-06 00:31

Pabandykite paskelbti kur žmonėms mėgstantiems knygas reikia atvažiuoti. Jie atvažiavę išsirinks ko jiems reikia ir taip knygų krūva pas jus mažės be jokių pastangų. Aš irgi žinau kaip sunku suvedinėti knygos pavadinimą ir aprašymą į interneto formą. :)

LB2009-05-06 12:43

taigal kas norit:
TLE 1-2 t
MLTE 3 t
LTE 12t ir priedas
cia enciklopedijos

kruva knygu apie augalus

Bernardas2009-07-01 09:25

Mėgstantiems skaityti anksčiau išleistas knygas galiu pasiūlyti pigiai pirkti iš mano asmeninės bibliotekos labai daug knygų lietuvių,rusų kalbomis. JeigU ką nors domintų kokia konkreti knyga galima galite rašyti į mano el.paštą ir aš visuomet atsakysiu. Kadangi knygynuose naujos knygos labai brangios, tai verta pasinaudoti senesnių leidimų, kurie dabar naujai išleidžiami jau yra 10 kartų brangesni.

Sesulia2009-08-28 12:47

To Kiaune:

o kurioj vietoj antakalny tas knygynelis? :)

Laima2011-11-02 00:21

Gal patartumėte, kur ir kam būtų galima atiduoti (veltui) nemažą skaičių perskaitytų knygų (sudėjome į penkias dėžes). Norėtume, kad jos būtų paimtos visos iš karto. Aprašinėti jas ir siūlyti po vieną paprasčiausiai neturime laiko. Daugiausia tai grožinė lietuvių ir užsienio literatūra. Iš anksto nuoširdžiai dėkoju pasidalijusiems patirtimi.

algirdas2012-07-15 19:15

jei kas turite knygų ir neturite kur dėti tai paimčiau (veltui) čia būtu Kaunas o tel .mano 8~616-91822

Saule2013-11-07 09:41

Perrinkau musu seimos biblioteka, nemazai kvygu isdalinau, dar liko kokios 3 dezes. Nezinau, ka daryti, ismesti ranka nekyla… Gal kas ateis ir paims…?…

lalala2014-01-28 15:25

turiu daug senu knygu.rusu k.kur juos galima parduot ar atiduot kam?

Daiva2015-03-25 15:53

Jei turite padovanoti knygu , tai mielai priimciau ….. Geriausiai tinka Kauna , bet nebutinai , nes daug keliauju po Lietuva ….. 867880304

Rašyti komentarą

Tavo komentaras