BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Nei Registrų centras, nei Ūkio ministerija neturi jokios informacijos, kiek Lietuvos nekilnojamojo turto išparduota užsieniečiams

Kaip žinome, Lietuvos žemelės ir kito nekilnojamojo turto santykiai su užsieniečiais yra sudėtingi. Štai rusai supirkinėja prabangius namus pajūryje, nepamiršdami pasidomėti ir milijonus kainuojančiais žemės ūkio paskirties skypais, nors dabar galiojantys įstatymai užsieniečiams draudžia juos įsigyti. Baltarusius vilioja ne tik butai prestižinėse Vilniaus vietose ir kurortuose, bet net ir pašiūrės, kurias turėdami gali gauti vizą, leidžiančią metus be apribojimų keliauti ir būti ES. Danai, belgai ir vokiečiai noriai steigia Lietuvoje bendroves, tampa jų akcininkais kartu su lietuviais ir taip apeina dar galiojančius draudimus įsigyti žemės ir miško ūkio žemę.

Kol vieni renka parašus referendumui, kuriame, be kitų dalykų, siekiama užkirsti kelią žemės išpardavimui užsieniečiams, kiti net nesislėpdami patarinėja, kaip tą žemę nusipirkti nusispjaunant į visus draudimus, pavyzdžiui:

(Daugiau patarimų, kaip užsieniečiams nusipirkti žemę, rasite tinklalapyje zemespletra.lt)

Nuotr. iš svetainės zemespletra.lt, kurioje patariama, kaip užsieniečiams apeinant draudimus įsigyti žemę Lietuvoje.

Bandydami išsiaiškinti, kiek į Lietuvą jau investuota ir kiek Lietuvos išparduota, ekspertai.eu nusiuntė kelis klausimus viską apie nekilnojamuosius turtus žinančiam Registrų centrui.

Komunikacija su šia valstybės įmone atrodė taip:

- Koks kiekis nekilnojamojo turto objektų šiuo metu priklauso užsienio valstybių piliečiams ir atskirai užsienyje registruotiems juridiniams asmenims?

- Nėra duomenų.

- Kokio kiekio Lietuvoje registruotų juridinių asmenų akcininkais yra užsienio valstybių piliečiai ir atskirai užsienio valstybėse registruoti juridiniai asmenys?

- Nėra duomenų.

- Kokios užsienio valstybės fiziniai ir juridiniai asmenys, kaip valdantys nekilnojamojo turto objektus, Lietuvoje fiksuojami daugiausia?

- Nėra duomenų.

Tada tuos pačius klausimus ekspertai.eu nusiuntė Ūkio ministerijai. Atsakymas taip pat per daug nenuvylė:

„Informuojame, kad jūsų prašomos informacijos Ūkio ministerija neturi. Rekomenduojame jums kreiptis į VĮ Registrų centras.”

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Esmė2013-09-15 03:18

Sveiki. Svarbi teisinė informacija. Pamatinis terminas „LIETUVIŲ KILMĖS LIETUVOS PILIETIS“ sureguliuos visas ,dvigubos pilietybės, žemės pardavimo problemas. Mąstom, nebūkim juokingi, apgailėtini šliužai. Arvydas Damijonaitis

Rašyti komentarą

Tavo komentaras