BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Nebūk kėglis - nevaikščiok dviračių takais


Lietuvos interneto erdvėje neseniai pasirodė nauja iniciatyva, pavadinta gana neįprastai - „Nebūk KĖGLIS”. Nenustebkite, šie žodžiai su boulingo žaidimu neturi nieko bendro. Pasirodo, čia kalbama apie vieną iš didžiausių dviratininkų problemų - pėsčiųjų, vaikštančių dviračių takais.

Šios iniciatyvos misija yra atkreipti dėmesį į minėtą problemą ir ieškoti būdų, kaip ją išspręsti. Akcijos iniciatoriaus Tomo Vyšniausko nuomone, tolerancija tarp dviratininkų ir pėsčiųjų šioje situacijoje yra svarbiausia. „Taisyklės niekada nebūna tobulos, tačiau jeigu tiek pėstieji, tiek dviratininkai esant galimybei stengtųsi jų nelaužyti bei vadovautųsi sveiku protu, problemų kiltų mažiau.” Iš tikrųjų, juk taisyklėse neparašyta, kad „pėstieji, prieš kirsdami dviračių taką, privalo apsidairyti ir įsitikinti, ar juo nevažiuoja dviratininkas”. Bet jeigu pėstieji dažniau laikytųsi šios nuostatos, susidūrimų būtų galima išvengti.

Remiantis Kelių eismo taisyklėmis, pėstiesiems griežtai draudžiama vaikščioti dviračių takais. Tačiau, kaip teigia T. Vyšniauskas, ne visi pažeidėjai yra piktybiniai. „Daugelis tiesiog nežino apie draudimą vaikščioti dviračių takais, arba nesusimąsto, kad elgiasi blogai - rizikuoja savo bei aplinkinių žmonių sveikata ir gyvybe, taip pat neigiamai veikia dviračių eismo mieste kokybę.” Tiesa, tam tikrais atvejais (kai dviračių takas nėra pažymėtas mėlynu kelio ženklu), pėstieji turi teisę eiti dviračių taku. „Tačiau taisyklės neįpareigoja pėsčiųjų vaikščioti dviračių juostomis” - taip atsikertama akcijos manifeste.

Perfrazuojant vieno iš iniciatyvos šalininkų mintį, įsivaizdavimas, jog esi dviratis, dar nesuteikia teisės eiti dviračių taku. Visų pirma reikia dviratį turėti ir juo važinėti, tik tuomet gali naudotis dviračių takais. „Vienintelis dalykas, kurio šiuo metu reikia pėstiesiems - įsitikinti, vieną kartą ir visiems laikams, jog dviračių takai skirti dviračiams”, - kviesdamas apsilankyti akcijos tinklalapyje www.nebukkeglis.lt reziumavo T. Vyšniauskas

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras