BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

(Ne)atsakingas vartojimas – vartotojas ir verslas

2012 m. sausio mėn. 27d., Vilniuje organizuojami vienos dienos mokymai verslo atstovams, kurių metu nagrinėsime esamas vartotojiškumo aktualijas, ieškosime išeities kelio iš ekologinio akligatvio ir kartu su ekspertais kursime naują ekonomikos/verslo modelį.

Nemokamo seminaro metu verslo žmonėms, kuriems kyla ir kiti klausimai, teoriškai ir praktiškai, kartu su įvairių sričių ekspertais panagrinėsime kas yra:

- Atsakingo vartojimo sąvoka ir turinys bei atsakingo vartojimo principai;
- Geriausi ir interaktyviausi vartotojo informavimo (apie prekės ar paslaugos poveikį aplinkai, socialines jos pagaminimo sąlygas ir pan.) būdai ir metodai;
- Atsakingo vartojimo nauda verslui ir visuomenei (kodėl įmonėms, teikiančioms į rinką prekes ir paslaugas, naudinga skatinti atsakingą/tausojantį vartojimą);
- Atsakingo/tausojančio vartojimo skatinimo pavyzdžiai užsienio ir Lietuvos įmonėse;
- Neatsakingo vartojimo pasekmės visuomenei ir verslui (pateikiant konkrečių užsienio ir/ar Lietuvos pavyzdžių).
- Veiklos procesai, produktai ir paslaugos, tiesiogiai įtakojančios žmonių sveikatos ir gerbūvio sąlygas.
- Veiklos procesai, produktai ir paslaugos, įtakojantys aplinkos būklę, klimatą, išteklius.

Darbo grupėse ir simuliacinių užsiėmimų metu pabandysime sudaryti naujosios ekonomikos gaires ir modelius. Juk jei verslas tiesiogiai atsakingas už formuojamą vartotojo poreikį ir didėjantį vartojimą, tai verslo atsakomybė - skatinti sąmoningą/atsakingą, taupantį išteklius (tvarų) vartojimą.

Ekologinė-ekonominė pusiausvyra

Po truputi vystosi ekoentuaziastų bendruomenės, bet jos tokios mikroskopinės, kad jų, sumažėjęs poveikis aplinkai neduoda apčiuopiamų pokyčių. O ar dažnai susimąstome, kokį poveikį aplinkai daro eiliniai vartotojai, tiesiog siekdami komfortiško („normalaus”) gyvenimo?

Vartojimas turi įtakos gamtos užterštumui, dirbamos žemės rūgštingumui ir monokultūrų plitimui, kas sąlygoja dirvožemio eroziją, geriamojo vandens kokybę, maisto ir galiausiai žmogaus sveikatą. Ekologinės-demografinės problemos dar labiau palies ir taip sparčiai „tuštėjančią” Lietuvą (ar dar nekyla klausimas - kuri tauta pakeis lietuvius po kelesdiašimties metų?). Labai akivaizdžiai „matomi” pavyzdžiai, kurių jau nebeįmanoma nuslėpti ar nutylėti: sąvartynais pavirtusios miškų aikštelės bei legalūs sąvartynai, į upes ir gruntą iš namų ir iš gamyklų nuolat besiliejančios nuotėkos, chemizuotas žemės ūkis ir vis naujos, besiliejančios naftos „emisijos” vandenynuose, katastrofiškai mažėjantys žuvų ištekliai…

Savoka „vartotojas” ir yra viso to priežastis bei pasekmė! Versle vartotojas (pirkėjas, lankytojas, klientas, paslaugų gavėjas ir pan.) atlieka pagrindinį verslo variklio vaidmenį - tas akivaizdu. Todėl visas ekonomikos, ūkio ir pramonės industrijos mechanizmas pajungtas vartojimui. Ryšiai tarp vartotojo ir verslo tokie stiprūs, kad vienas be kito vargiai ar beišgyventų. Šiandien svarbu tai, kuris dabar bus pirmas ir kuris pradės keistis! Kiekvienas vartotojas (žmogus) gali pradėti nuo savęs vieno, o kiekvienas verslo žmogus (verslininkas) gali pakeisti dešimtis, šimtus ar net tūkstančius vartotojų… Kam ir kaip tai padaryti? Užduokime sau klausimą ne tik „kiek”, bet ir „kaip”.

Seminaro lektoriai:
Doc. dr. Guoda Azguridienė - ekonomikos analitikė, socialinių mokslų daktarė, ilgametė Lietuvos laisvosios rinkos instituto ekonominės politikos analitikė (dabar - asocijuota ekspertė).
Jolanta Urbanavičienė - viešųjų ryšių specialistė.
Skirmantas Ražauskas - aplinkosaugos aktyvistas, eko gyvenvietės įkūrėjas, aplinkai draugiškų produktų importuotojas ir gamintojas.
Seminaro moderatorius ir lektorius: Artūras Nečejauskas, ekologiškos kultūros gido „Ozonas” leidėjas. Pagrindinės veiklos kryptys: visuomenės švietimas ir informavimas, socialiai atsakingo verslo skatinimas, įmonių konsultavimas, aplinkosauginis jaunimo ugdymas.

Registracija:
Mokymų laikas: Sausio 27 d. penktadienis 9.00 val. - 17. 00 val.
Mokymų vieta: Konferencijų centras „Dainava”, Vienuolio g. 4, Vilnius
Registruotis iki sausio 26 d. el.p. culture@ozonas.lt, nurodant savo vardą, pavardę bei atstovaujamą įstaigą. Užsiregistravusiems dalyviams bus atsiųsta mokymų programa.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras