BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Naujų energijos šaltinių paieškos

Dabar ieškoma alternatyvių energijos šaltinių. UAB „Utenos vandenys” jau daugelį metų veikia biologinių dujų, gaunamų iš nuotekų purvo, jėgainė. Praėjusiame Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdyje viena verslo grupė pristatė projektą biodujų gavimui pramonės rajone. Vieni tarybos nariai projektu susidomėjo, kiti iš karto prieštaravo. Dažniausia naujovės sutinkamos su abejonėmis ar nepasitikėjimu.

Alternatyvios energetikos paieškos tęsiamos, neabejojama, kad atsiras naujų projektų ir jie bus įgyvendinti. Kaimyninės šalys alternatyvioje energetikoje turi didesnę patirtį. Gerai, kad VšĮ Utenos verslo informacijos centras, VšĮ Lietuvos inovacijų centras organizavo grupės verslininkų išvyką į Pasaulio tvarios energijos renginį Austrijoje. Renginyje dalyvavo Utenos verslo informacinio centro direktorė I. Šeršniova, kartu su statybos ir projektavimo darbų sektoriaus įmonių vadovais: UAB „Utenos gelžbetonis” direktoriumi A. Kazanavičiumi, UAB „Romas ir Virgis” technikos direktoriumi V. Žalkausku, UAB „Alsuva” direktoriumi A. Suveizdžiu ir projektų vadovu M. Suveizdžiu, UAB „Santariškių namai” direktoriumi V. Kauliniu, UAB „Gabusta” direktoriumi G. Gaiveniu ir UAB „Utenos briketai” direktoriumi G. Kažukausku.

Utenos verslininkų grupė apžiūri saulės kolektorius. Utenos verslo informacijos centro nuotr.

Pagrindinė renginio tema buvo „Žaliasis namas” (statomų pastatų modeliai, sienų ir grindų konstrukcijos, ekologiškos statybos medžiagos, langai, durys, fasadai). Svarbios temos: šildymo ir vėdinimo technologijos, saulės elementai, vėjo energetika, biokuras, kombinuotos šilumos jėgainės, šilumos siurbliai ir kt.

Aplankytos dvi Austrijos įmonės „Neura GmbH Regau”, kurioje susipažinta su modifikuotu šildymo siurblio modeliu, ir „Energie AG Eberstallzell” - saulės fotovoltinių baterijų parku (4 600 saulės kolektorių, jų plotas 9 000 m², sugeneruoja daugiau nei 1 000 MWh per metus). Ši įmonė įsteigta 2010 m. ir yra didžiausia saulės energijos jėgainė Austrijoje.

Renginio dalyviai užmezgė ryšius su užsienio įmonėmis, susipažino su naujomis energijos gamybos ir taupaus naudojimo technologijomis.

„Utenos apskrities žinių” informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras