BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Naujausi leidiniai apie miškus

Pastaruoju metu Aplinkos ministerija išleido arti dešimties leidinių, skirtų miškų savininkams, miškininkams ir platesnei visuomenei. Jie bus nemokamai platinami parodos „Sprendimų ratas 2011″ metu. Ši miško, medžioklės ir aplinkos paroda, kurią rengia Aplinkos ministerija ir Aleksandro Stulginskio universitetas, vyks rugsėjo 29-spalio 1 d. Aleksandro Stulginskio universitete.

Kaip sakė Aplinkos ministerijos Miškų departamento Miškų ūkio plėtros skyriaus vedėjas Nerijus Kupstaitis, miško savininkui pravartu įsigyti atnaujintą privačių miškų tvarkymą reglamentuojančių dokumentų rinkinį. Tai jau penktoji ministerijos leidžiamos serijos „Miško savininkui” knygelė. Gana sparčiai keičiantis šalies privačių miškų ūkiui, nuolat keičiami ir tobulinami šią sritį reguliuojantys teisės aktai. Todėl šiame rinkinyje sudėti dokumentai beveik visi yra atnaujinti, palyginti su analogišku 2008 m. leidiniu.

Atskira knygele yra išleistos Miško kirtimų taisyklės, kadangi tai didesnės apimties teisės aktas. Ir miškų ūkio specialistams, ir miškų savininkams aktualios „Miško kirtimo rekomendacijos”, nes tai labai reikalingi praktiniai patarimai, o Lietuvoje iki šiol nebuvo parengta kompleksinių rekomendacijų, kaip projektuoti ir vykdyti miško kirtimus.

Atskiras leidinys skirtas ir su miško atkūrimu bei įveisimu susijusiems dokumentams. Jame išspausdinti Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatai, Miško įveisimo ne miško žemėje taisyklės, Miško dauginamosios medžiagos nuostatai ir kiti teisės aktai.

Neturintiems miško, bet norintiems jį turėti labai pravers rekomendacinės knygelės „Ūkininkavimo rekomendacijos savaime besiželdinančiose ir atsiželdžiusiose žemės ūkiui naudotose žemėse” ir „Miško želdinių veisimas žemės ūkiui naudotose žemėse”.

Ne tik jaunajai kartai, bet ir visiems besidomintiems gamta skirta spalvinga, patraukliai iliustruota knyga „Žalieji milžinai”. Jos autorius Almantas Kulbis kviečia į kelionę medžių pažinimo keliu kartu su aštuntoku Ąžuolu ir jo sesute Ieva. Tos kelionės metu jie susitinka su mokslininkais, gamtininkais, patiria daug nuotykių ir įsitikina, kad mus supantys medžiai kupini paslapčių ir įdomybių.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras