BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Naujas “Žurnalo apie gamtą” numeris

Ekonaujienų redakcija praneša, kad išėjo naujas “Žurnalo apie gamtą” numeris. Čia pateikiame įvadinį žurnalo redaktoriaus žodį. Įsigyti žurnalą galima prekybos vietose arba leidėjų svetainėje www.lutute.lt.

Mieli skaitytojai,

Pavasarėja…
Nors žiema dar neketina taip lengvai trauktis, vis pašalendama naktimis, tai vienur, tai kitur nudrėbdama sniego, 2009-ieji gerokai įsibėgėjo ir nežada būti lengvi kiekvienam iš mūsų. Sunkmetis – laikas, kada reikia susiveržti diržus, tačiau kartu tai ir apmąstymų bei naujų idėjų metas. Viena iš tokių idėjų, galinčių suvienyti mus, sujungti, pakeisti mūsų sąmonę, taip pat daugeliui dešimtmečių išgelbėti mūsų ūkį, energetiką, galėtų būti žaliosios Lietuvos idėja.

Kokia ta naujoji energetika? Daugelio dalykų galėtume pasiekti peršokdami pasenusias technologijas, netgi nesaugią atominę energetiką. Štai Anglijoje ir Vokietijoje jau sukurtos ir artimiausiu metu masiškai pradėtos gaminti mažos individualiam vartotojui skirtos vandenilinės elektrinės, kurių kuras – švarus vanduo. Gyveni sau, šildaisi namus ir ūkininkauji nepriklausomai nuo Rusijos dujų, naftos bei juos tiekiančių vietinių monopolijų, netgi „savojo“ „Leo“.

Jei lėšos, numatytos miglotoje ateityje skendinčiai naujai atominei elektrinei statyti, būtų perskirstytos visiems Lietuvos
gyventojams – ar neužtektų tų pinigų mažoms vandenilinėms elektrinėms įsigyti arba bent iš dalies jas finansuoti ir taip paversti Lietuvą pirma nepriklausoma ir ekologiška energetine sala?

Žaliajai Lietuvai reikalingi žali įstatymai, uždegantys žalią šviesą viskam, kas žalia, švaru ir progresyvu: automobiliams,
važinėjantiems suspaustu oru arba vandeniliu; vandenilio, upelių, saulės arba vėjo elektrinėms; ekologiškoms mažoms parduotuvėlėms, atleistoms nuo mokesčių, kuriose parduodamas Lietuvos kaimo ūkininkų rankomis užaugintas maistas; vietinei pramonės produkcijai, o ne masiškai stambiųjų prekybos tinklų iš Kinijos gabenamam šlamštui.

Ar galëtume susikurti tokią viziją? Taip, bet be valstybės strategijos, be politinio partijų sutarimo tai neįmanoma. Juolab
kad visa tai lemia ir muziką užsakinėja monopolinės energetikos, prekybos ir žiniasklaidos milžinės. Tačiau jei kiekvienas iš mūsų to norėtų? Labai norėtų? Argi nepajėgtume to padaryti?

Su pagarba
Romualdas Barauskas

Šiame numeryje:

 • Daumantas LIEKIS. Kas slypi tamsiuose Vilniaus tuneliuose ir rūsiuose
 • Antanas ALEKNONIS. Nemuno ir Neries girių palaukėmis bildena margieji geniai
 • Arūnas ČERKAUSKAS. Rytų Afrikos safaris (1)
 • Jonas Rimantas STONIS. Kosta Rikos biologinė įvairovė: mitai ar tikrovė (4)
 • Egidijus BACEVIČIUS. Jūrų sąvašynų pelekuotieji žirgeliai
 • Rimgaudas TREINYS. Juodųjų gandų populiacijos dydis ir būklė
 • Inesa ORANSKYTĖ. Kauno dančiasnapiams miestiečiai ištiesė pagalbos ranką
 • LOD. Paukščių diena – pavasarinio sparnuočių sutikimo šventė
 • Bernd GLIWA. Dieninių drugių monitoringas
 • Neringa ALIŠAUSKAITĖ. Fotografija ir kinas – kaip gamtosauginės priemonės
 • Kęstutis OBELEVIČIUS. Gamtos namai
 • Vytautas JUSYS, Liutauras RAUDONIKIS. Ar įsikurs egzotiniai paukščiai Lietuvoje?
 • Ričardas PATAPAVIČIUS. Paukščių žiedavimas (1)

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras