BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Naujas „Žaliojo kodo“ konkursas visai šeimai „Žaliųjų paslapčių dalybos“

Jau ketvirtus metus gyvuojantis ir sėkmingai žalią žinią skleidžiantis Europos Parlamento narės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės inicijuotas kūrybinis ekologijos projektas „Žaliasis kodas” pasaulinės Žemės dienos proga kviečia dalyvauti naujame gamtosauginiame konkurse. „Žaliųjų Paslapčių Dalybomis” pavadinto konkurso koncepcija paprasta - dalyviai kviečiami dalintis pačių sugalvotais sveikų patiekalų receptais arba patarimais kaip iš antrinio perdirbimo žaliavų patiems pasigaminti naudingų daiktų.

Taip pat laukiamos originalios idėjos, kaip išmokyti draugus bei aplinkinius nešvaistyti gamtos išteklių, taupyti elektros energiją, vandenį ir kaip atlikti gamtai draugiškus darbus, kad tai netaptų nuobodžia rutina.

Konkurso dalyviai „Žaliojo Kodo” svetainėje turi užpildyti specialią dalyvio formą, kurioje turėtų būti pateiktas trumpas idėjos aprašymas, papildytas vizualine medžiaga - iliustracijomis, brėžiniais arba kūrybos bei gamybos proceso nuotraukomis.

Konkurso dalyvių amžius neribojamas, galima dalyvauti po vieną arba komandomis iki 4 asmenų, o pagrindiniai konkurso darbų vertinimo kriterijai - idėjos naujumas, originalumas ir šmaikštumas. Patarimų idėjas galima siųsti iki gegužės 30 dienos.

Visi konkurse dalyvaujantys receptai bei patarimai bus skelbiami „Žaliojo kodo” svetainėje. Iš geriausių konkursui pateiktų darbų planuojama sudaryti patarimų ir receptų leidinį, kuris pasitarnaus vaikų edukacijai, o suaugusiems padės į aplinkos puoselėjimą pažvelgti kūrybiškai.

Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

„Kasmetiniais „Žaliojo kodo” konkursais siekiame skatinti vaikus ir suaugusius kartu pažvelgti į mus supančią aplinką kuriant idėjas, kurios keistų jų pačių ir aplinkinių požiūrį, ugdytų ir kviestų juos prisidėti prie švaresnio ir gražesnio gyvenimo “, - Europos Parlamento narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

„Žaliasis kodas” kasmet skelbia vis naujus kūrybinius konkursus ekologinėmis temomis, o geriausiems dalyvių darbams įkvepia gyvybės ir prisideda prie jų sklaidos visuomenėje. Taip gimė nemažai pasisekimo sulaukusi ir po įvairias ugdymo įstaigas keliaujanti žalių pasakojimų knygelė „Kai didysis žmogus sėdėjo ant stogo”, puikių EKO filmukų rinkinys, kilnojama žalių žaislų paroda, socialinės reklamos mieste, žalieji atvirlaiškiai ir kt.

Daugiau informacijos apie „Žalių paslapčių” konkursą ieškokite projekto „Žaliasis kodas” oficialioje svetainėje www.zaliasiskodas.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras