BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Naujai atkurtas Ekologinės ir tausojančios aplinką gamybos komitetas pradeda veiklą

2013 m. sausio 24 d. Žemės ūkio rūmuose pirmą kartą susirinko naujai atkurtas ir išplėstas Ekologinės ir tausojančios aplinką gamybos komitetas. Komiteto nariai sprendė įvairius veiklos klausimus, diskutavo dėl komiteto nuostatų, išsirinko pirmininko pavaduotoją. Komitetą, kuris rūpintųsi ekologiška ir tausojančia aplinka gamyba, buvo nuspręsta atkurti 2012 m. per ŽŪR tarybos posėdį.

Ekonaujienos.lt nuotr.

Naujas ir išplėstas komitetas buvo patvirtintas 2012 m. lapkričio 28 d. ŽŪR prezidiumo nutarimu.

Posėdžio metu nutarta pakoreguoti komiteto nuostatus, komiteto funkcijose daugiau dėmesio skiriant išskirtinės kokybės ir tausojančios aplinką gamybos problemų sprendimui. Komitetas taip pat numatė savo veiklos gaires - spręsti su ekologine, tausojančia aplinką ir išskirtinės kokybės gamyba susijusius klausimus, taip pat, kiek tai bus įmanoma, svarstyti ir platesnes aplinkosaugos problemas.

Posėdžio metu išrinktas komiteto pirmininko Sauliaus Daniulio pavaduotojas. Juo tapo Vidas Juodsnukis. ŽŪR prezidiumui komitetas siūlys siekti, kad Žemės ūkio rūmams būtų suteiktos VšĮ “Ekoagros” dalininko teisės. Komitetas taip pat nutarė siekti, kad Nacionalinė mokėjimo agentūra ūkininkams pateiktų ne bendras, o detalizuotas sąskaitas dėl išmokamų kompensacinių išmokų, kuriose atsispindėtų atskiri ūkininkų laukai, jiems pritaikomos nuoskaitos ir pan.

Taip pat komitete diskutuota dėl ekologiškų ir išskirtinės kokybės produktų populiarinimo, aptarta, kokius pasiūlymus komitetas teiks sudarant ŽŪR prezidiumo darbo planą. Komiteto pirmininkas siūlė pateikti prezidiumui svarstyti klausimus dėl melioracijos įrenginių atnaujinimo prioritetų - pasak A.Daniulio, daugiau dėmesio reikėtų skirti melioracijos magistralėms. Taip pat komitetas siūlys ŽŪR prezidiumui svarstyti darbuotojų trūkumo žemės ūkyje ir darbo biržos struktūros problemas.

ŽŪR informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras