BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Nauja kampanija siekiama švarinti Lietuvą

Lietuvoje pradedama kampanija „Mažiau šiukšlių” (Litter less), kurią koordinuoja visuomeninė aplinkosauginė organizacija „Lietuvos žaliųjų judėjimas”, remiant Aplinkosauginio švietimo fondo „Gamtosauginių mokyklų” programai ir „Wrigley” įmonės fondui. „Mažiau šiukšlių” kampanija įgyvendinama 15-oje šalių, įskaitant Lietuvą. Ja siekiama skatinti vaikus ir vietos bendruomenę ugdyti aplinkosauginį sąmoningumą, švarinti aplinką, rūšiuoti atliekas.

„Jau septynerius metus Lietuvoje koordinuojame tarptautinę „Gamtosauginių mokyklų” programą, kurioje dalyvaujančiose mokyklose, mokosi daugiau kaip 40 tūkstančių moksleivių - o tai didžiulė akademinės bendruomenės dalis, kurios išugdytas aplinkosauginis sąmoningumas duos apčiuopiamą naudą vietos bendruomenei. Globalių problemų sprendimas vietos lygmeniu yra reikalingas siekiant ugdyti vaikų atsakomybę ir savimonę”, - sakė Rimantas Braziulis, Lietuvos žaliųjų judėjimo pirmininkas.

„Mes, „Wrigley” bendrovės darbuotojai dalyvaudami įvairiose aplinkosauginėse programose tiek Europoje, tiek visame pasaulyje pastebėjome, kad efektyviausia priemonė siekiant švarios aplinkos yra ne draudimai, o tinkamo elgesio ugdymas, teigiami pavyzdžiai ir į rezultatus orientuota bendra veikla. Džiaugiuosi, jog aplinkosauginė kampanija Baltijos šalyse startuoja nuo Lietuvos, kurios gyventojai atsakingi ir pareigingi, todėl esu įsitikinęs, jog kartu su Gamtosauginėmis mokyklomis teigiamų pokyčių mes pasieksime greitai”, - sakė Ralf Tuchtenhagen, „Wrigley Baltics” generalinis direktorius.

„Mažiau šiukšlių” kampanijoje dalyvaus 3-12 metų vaikai iš Gamtosauginių mokyklų programoje dalyvaujančių pradinių mokyklų, darželių-mokyklų ir lopšelių-darželių. Šios ugdymo įstaigos organizuos aplinkos tvarkymo talkas, kurs menines vizualines priemones, kuriomis skatins nešiukšlinti ir tinkamai tvarkyti atliekas. Įgyvendindami suplanuotas aplinkosaugines veiklas vaikai bendradarbiaus ir su kitų šalių mokyklomis. Apie savo veiklą „Mažiau šiukšlių” kampanijos dalyviai skelbs svetainėje http://www.eco-schools-wrigley.org

Akcijos veiklas įgyvendins tarptautinėje Gamtosauginių mokyklų programoje (GMP) dalyvaujančios Lietuvos mokyklos:

Kauno Šančių lopšelis-darželis
Klaipėdos mokykla-darželis „Šaltinėlis”
Lazdijų raj. Veisiejų lopšelis-darželis „Ąžuoliukas”
Marijampolės „Smalsučio” pradinė mokykla
Mažeikių darželis-mokykla „Kregždutė”
Mažeikių lopšelis-darželis „Eglutė”
Mažeikių lopšelis-darželis „Pasaka”
Mažeikių lopšelis-darželis „Buratinas”
Mažeikių lopšelis-darželis „Berželis”
Mažeikių lopšelis-darželis „Delfinas”
Mažeikių lopšelis-darželis „Bitutė”
Neringos m. sav. Juodkrantės lopšelis-darželis „Vyturėlis”
Pasvalio darželis-mokykla „Liepaitė”
Šiaulių „Saulės” pradinė mokykla
Šiaulių lopšelis-darželis „Bangelė”

Apie Aplinkosauginio švietimo fondą (Foundation for Environmental Education - FEE) ir Gamtosauginių mokyklų programą

Aplinkosauginio švietimo fondas (Foundation for Environmental Education - FEE) - 1981 metais įkurtas nevyriausybinių organizacijų tinklas. Šiuo metu FEE vienija 72 aplinkosaugines organizacijas 63-iose pasaulio valstybėse. Pagrindinis FEE tikslas - aplinkosauginis švietimas ir visuomenės savimonės kėlimas. FEE koordinuoja 5 programas: „Mėlynosios vėliavos”, „Gamtosauginių mokyklų”, „Žaliojo rakto”, „Miškų pažinimo” ir „Jaunųjų aplinkosaugos žurnalistų”.

1994 m. FEE pradėjo įgyvendinti „Gamtosauginių mokyklų” programą, kuri orientuoja mokyklas į praktinę gamtosauginę veiklą, skatina mokyklų bendruomenių aktyvumą, ugdo mokinių kūrybiškumą, vietos bendruomenės ekologinį sąmoningumą.

Kiekvienais metais sėkmingai aplinkosaugos srityje dirbančios ir „Gamtosauginėms mokykloms” keliamus kriterijus atitinkančios švietimo įstaigos apdovanojamos „Žaliąja vėliava”. Šiuo metu tarptautinėje Gamtosauginių mokyklų programoje dalyvauja daugiau kaip 35000 mokyklų iš 50-ies pasaulio šalių, daugiau kaip 10000 mokyklų apdovanotos „Žaliąja vėliava”.

Lietuvoje programoje dalyvauja 88 švietimo įstaigos iš 37 savivaldybių, 61 mokykla apdovanota „Žaliąja vėliava”.

Apie Lietuvos žaliųjų judėjimą

Lietuvos žaliųjų judėjimas (LŽJ) - nuo 1988 m. Lietuvoje veikianti visuomeninė organizacija, dirbanti aplinkosaugos ir darnios plėtros srityse. Šiuo metu LŽJ turi skyrius Vilniuje ir Alytuje, partnerius Klaipėdoje, Šiauliuose, Plungėje ir žaliųjų grupes daugumoje miestų ir rajonų. Centrinė būstinė įsikūrusi Kaune, I. Kanto g. 6.

Lietuvos žaliųjų judėjimas kartą per mėnesį leidžia laikraštį „Žalioji Lietuva” apie savo veiklą, Lietuvos ir pasaulio aplinkosaugos aktualijas.

LŽJ yra tarptautinių organizacijų - „Europos Žemės draugų” (Friends of the Earth Europe), „Švarios Baltijos koalicijos” (Coalition Clean Baltic), Aplinkosauginio švietimo fondo narys.

2000 m. LR Aplinkos ir Švietimo ir mokslo ministerijų teikimu, Lietuvos žaliųjų judėjimas tapo Aplinkosauginio švietimo fondo nariu ir koordinuoja „Gamtosauginių mokyklų”, „Mėlynosios vėliavos” ir „Žaliojo rakto” programas Lietuvoje.

Apie „Wrigley” bendrovės fondą

„Wrigley” bendrovės fondo misija yra gerinti žmonių ir planetos gerovę darnios plėtros iniciatyvomis atsižvelgiant į vietos bendruomenės poreikius. Didžiausiais dėmesys skiriamas žmonių sveikatai ir aplinkos švarinimui. Žmogaus sveikatos kampanijos orientuotos į burnos higieną. Nuo savo įsikūrimo pradžios 1987 metais, „Wrigley” bendrovės fondas skyrė daugiau kaip 53 milijonus JAV dolerių labdaros organizacijoms ir projektams visame pasaulyje.

Apie „Wrigley”

„Wrigley” yra pripažintas saldumynų lyderis, siūlantis platų produktų asortimentą: kramtomąją gumą, mėtinius saldainius, ledinukus. Bendrovė turi padalinius daugiau kaip 40-yje šalių, o pasaulinio garso prekių ženklų produkcija tiekiama į 180 valstybių. Trys šių ženklų - „Wrigley’s Spearmint”, „Juicy Fruit”, ir „Altoids” gyvuoja daugiau kaip šimtmetį.

Kiti populiarūs prekės ženklai yra: „Doublemint”, „Life Savers”, „SKITTLES”, „Big Red”, „Winterfresh”, „Extra”, „Starburst”, „Orbit”, „Airwaves”, „P.K.”, „Cool Air” ir „5″.

„Wrigley”, kurios centrinis biuras Čikagoje, yra korporacijos „Mars, Incorporated” dukterinė įmonė. „Mars” yra viena didžiausių šeimos valdomų įmonių pasaulyje, gaminanti saldumynus, produkciją gyvūnams augintiniams, maisto produktus ir gėrimus. Korporacijos metinė apyvarta viršija 30 milijardų JAV dolerių.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis:

Renaldas Rimavičius,
FEE programų koordinatorius
Lietuvos žaliųjų judėjimas
Tel. 8 37 324 241
el.paštas: mokykla@zalieji.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras