BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mokytojai ir mokiniai internete “šauks” apie pasaulio aplinkos problemas

Bendrovė “Microsoft”, mokslo ir tyrimų institucija “Smithsonian” bei jaunimo organizacija “TakingITGlobal” šią savaitę pristatė naują trejus metus truksiančią programą “Shout” (angl. šūksnis).

Per šį laiką mokytojai ir mokiniai visame pasaulyje internetu diskutuos apie opiausias aplinkos problemas ir ieškos jų sprendimo būdų.

Programa “Shout” pristatyta šeštajame Pasauliniame novatoriško švietimo forume, kuris pirmą kartą surengtas Afrikos žemyne, Pietų Afrikos Respublikoje. Forume tarp 500 geriausių pasaulio pedagogų, atrinktų iš beveik 200 tūkst. programos “Novatoriška mokykla” dalyvių, dalyvaus ir Lietuvos atstovai iš Kuršėnų L. Ivinskio gimnazijos.

Aplinkos tausojimo veiksmus kurs internete

Naujos programos “Shout” rengėjai skatins milijonus pasaulio mokytojų ir mokinių mažinti žemės, oro ir vandens taršą. Specialiai sukurta erdvė internete leis skirtingų šalių mokytojams ir mokiniams diskutuoti apie aplinkos problemas, įgyti svarbių bendradarbiavimo, kritinio mąstymo ir socialinės atsakomybės įgūdžių bei padės įveikti kultūrinius, kalbos barjerus. Per trejus metus “Microsoft” ir partneriai šiam projektui skirs beveik 2,5 mln. litų (1 mln. JAV dolerių).

“Siekiame, kad vaikai galėtų ir norėtų mokytis ne tik klasėje, bet už jos ribų, o mokytojai per pamokas juos paskatintų ir suteiktų užklasinei veiklai reikalingų žinių, - sakė Michael Furdykas, “TakingITGlobal” įkūrėjas. - Kai mokiniai dalyvauja tokiuose projektuose, bendrauja ir moko kitų klasių moksleivius, stengiasi pakeisti savo aplinką arba netgi įteikia peticiją valdžios atstovams, jie įgauna įgūdžių, kurie vėliau pasitarnauja vaiko asmeniniame gyvenime ir būsimame darbe.”

Programa “Shout” startuos lapkričio mėnesį. Tinklalapyje www.shoutlearning.org bus paskelbta pirmoji užduotis, kurią drauge spręsti turės visos dalyvaujančios mokyklos. Interneto transliacijos metu apie aplinkosaugą kalbės mokytojai ir instituto “Smithsonian” ekspertai, jie pateiks ir metodinę medžiagą. Bendradarbiaudami su kitų šalių bendraamžiais, mokiniai turės sukurti veiksmų planą, kaip jie tausos aplinką, ir jį įgyvendinti. Per pirmus programos metus dalyviai sieks sumažinti žemės taršą, o kitais metais imsis švarinti vandenį ir orą.

“Vaikams daug įdomiau gilintis į aplinkos problemas, kai gali jas aptarti su kitų šalių bendraamžiais. Su jais bendraudami Lietuvos mokiniai supras, kad pasaulinės problemos iš tiesų yra pasaulinės, nes pamatys, kad ir kitų šalių mokiniai su jomis susiduria, - sakė “Microsoft Lietuva” vadovas Mindaugas Glodas.

“Programos “Shout” metu įvairiausių šalių vaikams ir mokytojams bendradarbiavimą palengvins technologijos - jos padės įveikti valstybių sienas ir susikalbėti skirtingų kultūrų mokiniams. Bendradarbiaudami vaikai pajus, kad ir jie gali pakeisti savo aplinką, - sakė Claudine Brownas, “Smithsonian” instituto švietimo direktorius. - “Smithsonian” instituto darbuotojai pasitelks gausius tyrimų ir mokslo išteklius ir dalyviams internetu suteiks vertingų žinių apie klimato kaitą ir aplinkos taršą.”

Forume dėl apdovanojimų varžysis geriausi pasaulio mokytojai

Šią savaitę į Pasaulinį novatoriško švietimo forumą Pietų Afrikos Respublikoje Keiptaune atvyko 125 geriausi pedagogai iš daugiau nei 60 pasaulio šalių. Renginio svečiai buvo atrinkti iš 200 tūkst. programos “Novatoriška mokykla” dalyvių ir jo metu varžysis dėl 12 apdovanojimų, skiriamų už išskirtines pastangas ir pasiekimus mokyme. “Pasaulinis novatoriško švietimo forumas yra tarsi “Mokytojų pasaulio čempionatas”, kuriame susitinka įvairių šalių mokytojai, dalinasi patirtimi, pasiekimais moksle ir diskutuoja apie mokslo ir technologijų ateitį”, - sakė M. Glodas.

Forume Lietuvą atstovauja ir Kuršėnų L. Ivinskio gimnazijos mokytojai. “Novatoriškos mokyklos” programoje jau antrus metus dalyvaujanti gimnazija šiemet į renginį pakviesta išskirtinėmis mokyklos-patarėjos (angl. mentor school) teisėmis. Forumo metu ir po jo mokykla mokys ir patarinės pirmus metus programoje dalyvaujančioms mokykloms, kaip naudojant technologijas sudominti mokinius ir paprasčiau bei efektyviau vesti pamokas.

Pietų Afrikoje Respublikoje “Novatoriško švietimo” programa vykdoma nuo 2003 metų - pagal ją jau buvo apmokyti 25 tūkst. šios šalies mokytojų.

Apie pasaulinį pedagogų tinklą “Partneriai mokyme”

Programa “Partneriai mokyme” prasidėjo 2003 metais ir jau pasiekė 196 mln. mokytojų ir moksleivių iš 114 pasaulio šalių. Korporacija “Microsoft” yra įsipareigojusi padėti viso pasaulio mokiniams ir pedagogams vystyti geriausius gebėjimus, todėl į šią programą investavo beveik 500 mln. JAV dolerių.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras