BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mokomoji viktorina paukščiams pažinti – išbandyk jėgas

Mus supa šimtai rūšių paukščių. Pasaulyje jų apie 10 tūkstančių, Europoje daugiau nei 500. Lietuvoje jų - nuolat gyvenančių, perinčių ar tik praskrendančių - 376 rūšys. Kiek jų atpažintume? Savo jėgas galite pasitikrinti interneto viktorinoje.

Nuotrauka: http://www.ethosmarketing.co.uk/

Tas, kuris yra stebėjęs paukščius, žino, koks didelis tai pažintinis ir estetinis malonumas. Kad tai patrauklu, liudija paukščių stebėtojų klubų populiarumas Vakarų Europoje ir Amerikoje. 2011-aisiais toks klubas, „Aves Lituania”, gamtininko ir keliautojo dr. Algirdo Knystatuto iniciatyva pagaliau įsikūrė ir Lietuvoje.

Spragos pildomos ir kitose srityse. Tais pačiais metais leidykla „Baltos lankos” išleido ornitologo Remigijaus Karpuškos knygą „Paukščių stebėjimas”, skirtą tiems, kurie susidomėjo paukščių stebėjimu ir bando žengti pirmuosius žingsnius. Kiek anksčiau, nepaisant pasitaikančių netikslumų, džiaugėmės Volkerio Diershcke „Paukščių žinynu”.

Šį kartą skaitytojams norėtume pasiūlyti atlikti testą atpažinti paukščius ir jų giesmes. Siūlome mokomąjį, nors apie savo įgūdžius galima gauti ir oficialų patvirtinimą. Tam reikėtų trečiame viktorinos lygyje (jų yra šeši) surinkti ne mažiau kaip 12 taškų. Testą, kurį galima atlikti 44 pasaulio kalbomis, sukūrė Nord-Trøndelag universiteto koledžo specialistai.

Sėkmės!

Bernardinai.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras