BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mokėsi ir mokė gyventi sveikai

„Tatulos programos" darbuotojai biržiečius moko maitintis ekologiškais ir sveikais produktais bei gyventi švarioje aplinkoje.

Biržuose, Vytauto gatvėje veikiančioje „Tatulos” kavinukėje, vyko „Tatulos programos” surengta sveikatingumo diena.

Ji - viena iš devynių suplanuotų sveikatingumo dienų iš ciklo „Branginkime sveikatą ir švarią aplinką vartodami ekologiškus produktus”.

Tatulos programos” darbuotojai biržiečius moko maitintis ekologiškais ir sveikais produktais bei gyventi švarioje aplinkoje.

„Tatulos programos” administratorė Valerija Gražinienė sako, kad kas mėnesį planuojama organizuoti po vieną - du renginius. Jie vyks iki kitų metų pradžios. Švenčių ir renginių metu ne tik bus pristatomi sveiko maisto produktai, bet ir pakviesta į gydytojos, publicistės Filomenos Taunytės paskaitą.

Pirmosios šventės metu buvo pristatyta ekologiška Ustukių malūno produkcija, lankytojai ragavo patiekalus, pagamintus iš kviečių.

Renginių tikslas - kad žmonės pratintųsi valgyti kuo daugiau daržovių ir iš jų pagaminamų produktų bei gyventų sveikai.

Patiko baziliko užtepėlė

Praėjusį penktadienį kavinukėje apsilankiusieji galėjo pasivaišinti ar įsigyti ekologiško Žadeikių medaus. Juo prekiavo bičiulis Algirdas Motiečius, ūkininkaujantis Pasvalio rajone. Anot jo, kad žmogus jaustųsi sveikas, reikia kasdien suvalgyti medaus. Bitininkas rekomenduoja ir kiekį - kiek žmogus kilogramų sveria, tiek gramų per dieną reikia medaus pakabinti.

Kavinukės darbuotojos lankytojus vaišino produktais iš ekologiškų daržovių. Čia buvo galima paragauti čiobrelių, melisų arbatų su imbieru ir bazilikais. Kavinės vedėja Rima paruošė įdarytą cukiniją, vaišino dietiniais trapučiais su varškės ir paprikos bei žalumynų užtepu. Buvo galima paragauti daržovių plokštainio ir trintos moliūgų sriubos.

Itin skani lankytojams pasirodė baziliko užtepėlė.

Jos receptas paprastas. Reikia sumalti baziliko, česnako, lazdyno riešutų, įdėti aliejaus ir viską sumaišyti. Apkepui daržoves - bulves, morkas, cukiniją - sutarkuoti rupia tarka, įdėti kiaušinių, prieskonių ir kepti orkaitėje. Jį galima patiekti su varškės užtepėle arba padažais.

„Ši moteris nepraleidžia nė vieno mūsų renginio. Ji labai domisi sveikais produktais”, - kalbėjo Valerija Gražinienė, į kavinukę užsukus ragauti jaunai mamytei su mažyle.

Biržų „Atžalyno” vidurinę mokyklą baigusi Kristina Kvedaraitė jau aštuonerius metus gyvena JAV, Ilinojaus valstijoje. Biržuose ji atostogauja su greit dvejų metukų sulauksiančia dukryte Viktorija. Amerikoje baigusi medicinos mokslus ir išėjusi privalomą kursą apie sveiką mitybą moteris dirba ligoninėje. Kristina pasakojo mėgstanti šeimą maitinti sveikais produktais. Vasarą užtenka to, ką pati užsiaugina darže.

Apie esą nesveiką amerikietišką virtuvę moteris turi savo nuomonę. Sako, kad mityba priklauso nuo pačių žmonių ir jų žinių. „Paprasti žmonės dažniausiai nežino, kas yra cholesterolis. Turintys žinių apie sveiką mitybą bendrauja ir gyvena jau kitaip”, - sakė K. Kvedaraitė.

Paklausus, kada paskutinį kartą valgė mėsainį, moteris teigė jų pagaminanti ir namuose. Tačiau mėsą kepa pati - sumala jautieną, vartoja daug daržovių. Paragavusi „Tatulos” kavinukės darbuotojų kepto daržovių apkepo, tikino gaminanti beveik tokį pat. Tik dedanti dar ir makaronų - tuomet jį mėgsta vaikai. Anot pašnekovės, šį apkepą jos dukrytė Kretoje išmoko valgyti su avies pieno jogurtu. Arba su medumi. Medų Kristinos šeima mėgsta. Jį perka iš ūkininkų arba ekologiškų produktų parduotuvėse.

Amerikoje gyvenanti lietuvaitė sako darže užsiauginanti ir nedidelių moliūgų. Ir noriai pasakoja, kokių patiekalų iš jų galima pasigaminti. Pavyzdžiui, moliūgą perpjauna, įpila truputį vištienos sultinio, sviesto, rudojo cukraus, cinamono ir kepa orkaitėje. Sezono metu gamina šaltą arbūzo sriubą. Sėklas išima, arbūzo minkštimą sutrina, įdeda maltos mėtos, mango. Dažnai sriubą verda iš to, kas auga darže - agurkų, pomidorų, baziliko. Štai vakar virė cukinijos sriubą. Gamindama maistą naudoja daug natūralaus vištienos sultinio. Turguje perka vištą, iš jos prisiverda sultinio, kurį vėliau pila į patiekalus.

K. Kvedaraitė minėjo, kad ir Amerikoje labai populiarūs ūkininkų turgeliai.

Daržoves niokojo liūtys ir kenkėjai

Kaip ir kasdien, penktadienį priešais kavinukę veikė ekologiškų daržovių turgelis. Čia prekiavo daržoves auginanti Laima Kasiulynienė.

Dviejų hektarų plote daržoves auginanti moteris sakė, kad šiųmetė gamta pašykštėjo daržininkams sėkmės. Ekologiškų kopūstų vargu ar šiemet sulauksime, nes juos „nuplovė liūtys”, kankino amarai. „Išėstos” ir kaliaropių, brokolių širdutės.

L. Kasiulynienė sakė ekologiškai ūkininkaujanti jau antrą penkmetį.

„Ekologiškai ūkininkaujant reikia daug rankų darbo, užauginti be chemijos gerą prekinę išvaizdą turinčią daržovę sudėtinga”, - kalbėjo L. Kasiulynienė.

Jurgita Vitkauskienė

Šaltinis: “Šiaurės rytai

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras