BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mobilieji turgeliai jau atkeliauja ir į Kauną

Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius pavaduotojas Zenonas Abramavičius kartu su seniūnais organizavo susitikimą su Lietuvos Žemės ūkio rūmų projekto „Turgelis” koordinatoriumi Mindaugu Maciulevičiumi, kurio metu aptarė mobilių turgelių veiklos galimybes Kauno mieste.

Miestiečių bei ūkininkų prašymu, projektas „Turgelis” norėtų startuoti su mobiliais ūkininkų turgeliais Kauno mieste. Šiuose turgeliuose parduodama produkcija yra išskirtinai lietuviška, gaminama pačių ūkininkų arba išskirtinės kokybės produkciją gaminančių sertifikuotų mažų įmonėlių.

Pasak projekto koordinatoriaus M. Maciulevičiaus ūkininkų turgeliai jau veikia Vilniuje ir susilaukia daug gerų atsiliepimų tiek iš miestiečių, tiek iš ūkininkų. „Svarbiausia, kad prekiaujama šviežia ir natūralia produkcija. Mūsų tikslas - pasiūlyti miestiečiams pilną asortimentą tradicinių, natūralių maisto produktų už žemesnę nei prekybos centruose kainą, kuri gaminama lietuviškame kaime. Dabar dažnai prekiaujama pieno produktais daugiabučių kiemuose, tačiau tai yra nelegali prekyba. Prekyba ūkininkų turgeliuose būtų legali, produktų kokybė atitiktų maisto ir veterinarijos tarnybos reikalavimus”, - susitikimo metu sakė M. Matulevičius.

Šiuo metu jau parinktos penkios galimos vietos prekybai Kaune. Artimiausiu laiku, suderinus su Savivaldybės renginių komisija, bus išduoti leidimai prekiauti bei nustatytos savaitės dienos ir laikas kada skirtingose seniūnijose prekiaus mobilieji turgeliai. Jei prekyba pasiteisins, ateityje planuojama prekybos vietų skaičių didinti.

„Savivaldybė palaiko mobiliųjų turgelių rodomą iniciatyvą. Aišku, projektas pirmiausia naudingas ūkininkams, kuriems sunku pasiekti pirkėją, nes jie yra priklausomi tiek nuo perdirbėjų, tiek nuo prekybininkų, tačiau svarbiausia, kad kauniečiai galės įsigyti kokybiškos produkcijos už žemesnę kainą. Tikimės, kad turgelio produkcija netruks surasti savo pirkėją”, - kalbėjo Administracijos direktoriaus pavaduotojas Z. Abramavičius.

Kauno savivaldybės informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras