BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ministras V. Mazuronis: į atliekų perdirbimo ir deginimo klausimus laikas įsikišti prokuratūrai, VSD ir STT

Dėl grėsmingų trukdžių šalies atliekų tvarkymo sistemai kurti šiandien aplinkos ministras Valentinas Mazuronis kreipėsi į šalies Generalinį prokurorą, Valstybės saugumo departamento ir Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovus ir paprašė skubiai pradėti tyrimą. Susiklosčiusi padėtis, pasak ministro, - galimų baudžiamųjų veikų ir korupcinių veiksmų išdava. Ji pavojinga pačiai valstybei, nes sudarant prielaidas privačių interesų grupėms į savo rankas perimti visą šalies atliekų tvarkymo sistemą klibinami ir ekonominiai valstybės pamatai.

Privatizavus šią sistemą, pirmiausia nukentėtų visi Lietuvos gyventojai - dėl išaugusių didžiulių mokesčių už tvarkomas atliekas.

Įtempta padėtis šalies atliekų tvarkymo sistemos veikloje susidarė įsisavinant 450 mln. litų ES paramos lėšų biologiškai skaidžių atliekų tvarkymo infrastruktūrai sukurti. Ši parama buvo skirta prieš trejus metus, bet ligi šiol iš savivaldybių įsteigtų dešimties regioninių atliekų tvarkymo centrų aštuoniems niekaip nepavyksta išjudinti proceso dėl sunkiai suprantamų priežasčių. Ne mažiau „paslaptingos” ir Vilniaus bei Kauno atliekų deginimo įmonių statybos aplinkybės.

„Tikiuosi, kad ir Generalinė prokuratūra, ir Valstybės saugumo departamentas, ir Specialiųjų tyrimų tarnyba atsakingai ištirs procesus, dabar vykstančius šalies atliekų tvarkymo sistemoje, ir užkirs kelią galimiems piktnaudžiavimams”, - sako Valentinas Mazuronis.

Apinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras