BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Meška Maša iš Kelmės rajono persikels į Vokietiją

Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija pranešė trečiadienį vyksianti į Kelmės rajone esantį barą „Kryžbarkas”, kur specialistai iš Vokietijos gyvūnų gerovės federacijos perims 8 metus baro teritorijoje varganomis sąlygomis gyvenusią mešką Mašą. Meška bus pervežta į Vokietijoje esantį „Meškų parką”, skirtą reabilituotis gyvūnams.

Florian Rieder nuotr.

Kelmės rajone esančio baro lankytojai Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijai pranešė apie netinkamai laikomą mešką. Pranešimo nuvykę patikrinti specialistai pastebėjo, kad meška Maša gyvena Lietuvoje net minimalių standartų neatitinkančiame narve be jokios galimybės bent minimaliai išreikšti savo prigimtinį elgesį. Narve nebuvo jokio įrengimų, būtinų nelaisvėje laikomoms meškoms - bent minimalios galimybės laipioti, rausti, maudytis.

Baro savininkai pramogų ištroškusius lankytojus ragino mešką šerti ledais ir girdyti saldžiu, laukinio gyvūno sveikatai pavojingu, limonadu.

Liepos mėnesį Aplinkos ministerijos Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento specialistai priėmė sprendimą konfiskuoti „Kryžbarko” bare laikomą mešką Mašą dėl netinkamų laikymo sąlygų ir viešo eksponavimo siekiant gauti pajamų neturint reikiamų dokumentų laikyti tokios rūšies gyvūną.

Aplinkos apsaugos agentūrą ėmėsi ieškoti priemonių ir galimybių pasirūpinti gyvūnu. Mašos savininkė paaiškino, kad neturi sąlygų tinkamai rūpintis gyvūnu ir negali sukurti tinkamų gyvenimo sąlygų.

Priimtas sprendimas konfiskuoti gyvūną. Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija, bendradarbiaudama su tarptautinėmis gyvūnų apsaugos organizacijomis, surado galimybę perkelti Mašą į Vokietijoje esantį „Meškų parką”, nes Lietuvoje jai nėra tinkamų sąlygų.

Lietuvos zoologijos sodas dėl skurdžių gyvūnų laikymo sąlygų negali priimti „Mašos”. Kitos Lietuvoje veiklą vykdančios juridinės įstaigos, pasivadinusios zoologijos sodais, veikia neteisėtai, neturėdamos tam reikiamų leidimų. Aplinkos apsaugos agentūra kartu su Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija planuoja imtis priemonių ir konfiskuoti šiose įstaigose galimai neteisėtai laikomus ir eksponuojamus gyvūnus bei ieškoti galimybės juos perkelti į gyvūnų reabilitacijos centrus ir rezervatus Europoje. Šiuo metu šalyje galimai neteisėtai nelaisvėje laikoma apie 10 stambių žinduolių.

„Meškų parkas” yra meškų rezervatas, kur iš skurdžių gyvenimo sąlygų nelaisvėje išgelbėtos meškos gali praleisti likusius metus natūralioje aplinkoje. Čia joms sudarytos galimybės - meškos gali ieškotis paslėpto maisto, plaukioti baseinuose, lipti į medžius ir kasti urvus žemėje žiemos miegui.

Dauguma išgelbėtų meškų išbuvo nelaisvėje dešimtmečius, yra senos, kenčia dėl gyvenimo skurdžiose sąlygose nelaisvėje atsiradusių sveikatos problemų. „Meškų parke” gyvūnų sveikata ir elgesys nuolat stebimas. Patyrę veterinarijos gydytojai ir kvalifikuotas personalas kasdien rūpinasi gyvūnų sveikata, tinkama mityba.

Rudosios meškos (Ursus arctos) yra įtrauktos į 1996 m. gruodžio 9 d. Tarybos reglamento (EB) Nr. 338/97 dėl laukinės faunos ir floros rūšių apsaugos kontroliuojant jų prekybą A priedą (griežčiausios apsaugos).

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras