BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mažeikiuose – žiemavietė šikšnosparniams

Šikšnosparniai kasmet Lietuvoje vis sunkiau randa žiemojimo vietas ir dalis jų iki pavasario neišgyvena, tad susirūpinta steigti žiemavietes. Šiuo metu šalyje yra tik kelios šių žinduolių miegui skirtos buveinės, dar vieną norima įrengti ir Mažeikių rajone, praneša LTV naujienų tarnyba.

Viena iš tokių šikšnosparnių žiemojimo buveinių prieš keletą metų įrengta Žemaitijos nacionaliniame parke buvusios sovietų raketinės bazės rūsiuose. Čia kasmet žiemoja dešimtys žinduolių. Didesnės šikšnosparnių sankaupos aptinkamos ir Kauno fortuose, Vilniaus Panerių tunelyje, tačiau dažniausiai šikšnosparniai įsitaiso bažnyčių ar žmonių rūsiuose.

„Kasmet šikšnosparniams sunkiau. Žmonės dabar savo rūsius izoliuoja, nepalieka galimybės jiems patekti. Jie ieško tokių vietų ir dažnai žiemoja nebūdingose vietose, kur tiesiog nebesulaukia pavasario”, - Deividas Makavičius, Šikšnosparnių apsaugos Lietuvoje draugijos pirmininkas.

Todėl, anot D. Makavičiaus, ir būtina steigti naujas šikšnosparnių žiemojimo buveines. Mažeikių rajone Renavo dvaro parke gyvena 12 iš 15 Lietuvoje aptinkamų rūšių, todėl čia apie žiemavietę galvota jau seniai. Ją norima įrengti rūsyje. Vasara čia veiktų ekspozicija apie šikšnosparnius, o atšalus orams, patalpoje įsitaisytų kelios dešimtys žinduolių.

Sienose gyvūnams būtų įtaisytos nišos ir laikikliai, o kadangi rūsyje, manoma, žiemos kelių rūšių žinduoliai, tai ir klimatas čia būtų palaikomas skirtingų zonų.

„Pinigėlius ruošiamės panaudoti ne tik žiemavietei įkurti, norime iškelti ir apie šimtą inkilų šiems šikšnosparniams. Ir dar planuojame padaryti privažiavimo takus prie žiemavietės”, - Lietuvos televizijai pasakojo Dalia Grygolaitienė, Mažeikių rajono savivaldybės Projektų valdymo skyriaus vedėja.

Skaičiuojama, kad projektui reikia dviejų šimtų tūkstančių litų. Šikšnosparnių žiemavietę Mažeikių rajone planuojama įrengti per artimiausius porą metų.

Jevgenijus Bardauskas
LTV naujienų tarnyba

Šaltinis: lrt.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras