BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Maišelių mainų akcija Vilniuje

Š.m. balandžio 25 d. 11.00-15.00 Vilniuje Europos aikštėje organizuojama maišelių mainų akcija. Akcijos tikslas - atkreipti pirkėjų dėmesį į vartojimo mažinimą, tuo pačiu saugant gamtos išteklius bei mažinant taršą atliekomis. Gyventojai yra kviečiami atnešti panaudotus plastikinius maišelius - 10 vienetų panaudotų plastikinių pirkinių maišelių bus pakeisti į vieną medžiaginį daugkartinio naudojimo pirkinių maišelį.

Plastikiniai maišeliai taip įsitvirtino mūsų gyvenime, kad nelabai įsivaizduojame gyvenimo be jų. Nedaugelis, eidami į parduotuvę pasiimame pirkiniams medžiaginį maišelį ar panašų tam tikslui tinkamą krepšelį.

Plastikiniai maišeliai į mūsų buitį atkeliavo mažiau nei prieš šimtmetį, jų pasirodymą lydėjo skambūs šūkiai raginantys saugoti gamtą, nekirsti medžių popierinių pakuočių gamybai ir panašiai. Plastikiniai maišeliai yra lengvi, tvirti, atsparūs vandeniui, patogūs naudoti. Tačiau vis labiau pastebima darosi jų našta aplinkai.

Skaičiuojama, kad Europoje vienas gyventojas per metus sunaudoja 113-850 vienetų plastikinių maišelių. Dažniausiai prekybos centre nemokamai ar už keletą centų įsygytas maišelis po vieno ar poros panaudojimų tampa atlieka, kurios kelio galas - sąvartynas. Ir tai idealiu atveju. Dažnai pakelėse ar pamiškėse galime pamatyti besimėtančius plastikinius maišelius, kurie ne tik nepuošia gamtos, bet ir daro didelę žalą aplinkai. Plastikui sunykti reikia 100 metų ar daugiau.

Daugelis pasaulio šalių imasi griežtų priemonių, stengiantis sumažinti plastikinių pirkinių maišelių vartojimą - uždraudžiamas nemokamas jų dalinimas parduotuvėse, įvedamas pirkinių maišelio mokestis, sudaromos sąlygos pirkėjams atnešti plastikinius maišelius atgal į parduotuvę, kur jie būtų surenkami ir atiduodami sutvarkyti atliekų perdirbėjams.

Kviečiame visus Vilniaus regiono gyventojus taip pat nelikti abejingais mus supančiai aplinkai - nepirkime plastikinių maišelių, tausokime gamtą. Organizuojama maišelių mainų akcija yra viena projekto „Pietų ir pietryčių Lietuvos gyventojų informavimas ir švietimas apie aplinkai palankų gyvenimo būdą”, finansuojamo ES struktūrinių fondų lėšomis, veiklų. Projektą įgyvendina VšĮ Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centras, projekto partneriai - Vilniaus miesto savivaldybė, UAB „VAATC”, Alytaus miesto savivaldybė ir UAB Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras.

Vilniaus miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus informacija

—–

Ekonaujienos.lt redakcija primena, kad balandžio 20 dieną 12 val. maišelių mainų akcija vyksta Alytuje: http://ekologija.blogas.lt/maiseliu-mainu-akcija-alytuje-19475.html

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

[...] Ekonaujienos.lt primena, kad balandžio 25 d. maišelių mainų akcija vyks Vilniuje: http://ekologija.blogas.lt/maiseliu-mainu-akcija-vilniuje-19734.html [...]

Rašyti komentarą

Tavo komentaras