BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pirmadienį paaiškės paslaptingasis Petro Abukevičiaus premijos laureatas

Pirmadienį, rugsėjo 9 d., 11 val. LRT klube bus įteikta Petro Abukevičiaus premija už geriausią metų filmą apie Lietuvos gamtą. Vertinimo komisija kol kas neatskleidžia laureato pavardės ir siūlo palaukti pirmadienio. „Galiu pasakyti tik tiek, kad visus komisijos narius, net žinomą gamtininką Selemoną Paltanavičių, laureato filmas, kurį vieningai pripažinome geriausiu, apstulbino. Žiūrėjome jį išpūtę akis. Jis nurungė kitus penkis pateiktus filmus, kurie, beje, irgi verti susidomėjimo”, - sako komisijos pirmininkė, televizijos žurnalistė Dalia Kutraitė.

Petras Abukevičius.

Kasmetinę Petro Abukevičiaus premiją 1998 m. įsteigė Aplinkos bei Kultūros ministerijos ir Lietuvos televizija garsiam režisieriui ir operatoriui, gyvosios gamtos dainiui Petrui Abukevičiui atminti ir siekiant skatinti tęsti jo misiją - kurti filmus apie gamtą.

Šiemetinio laureato sukurto filmo ištraukos bus parodytos pirmadienį per apdovanojimo ceremoniją. Joje dalyvaus premijos steigėjų - Aplinkos bei Kultūros ministerijų ir LRT vadovai. Po apdovanojimo laureatas, kitų premijai pristatytų filmų autoriai, žurnalistai kviečiami kartu su premijos steigėjais vykti į Utenos r. Indubakių kaime esančią Petro Abukevičiaus memorialinę sodybą, kuriai prigijęs Vilko muziejaus pavadinimas. Šioje sodyboje Petras Abukevičius dirbo paskutiniuosius savo gyvenimo metus ir kūrė savo paskutinį filmą apie vilkus. Muziejumi rūpinasi jo sūnus, tęsiantis tėvo misiją - skatinti žmones mylėti gamtą, aktorius ir režisierius Ramūnas Abukevičius.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras