BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Liudvikas Jakimavičius. V. Mazuronis pakeliavo į Ameriką

Buvo visiškai sveiku protu nesuvokiama, kai prieš mėnesį, Seimo aplinkos apsaugos komitetui svarstant skalūninių dujų išžvalgymo ir gavybos klausimą, vienintelis balsavęs už Shevrono projektą balsavo mūsų Aplinkos apsaugos ministras V. Mazuronis. Jis savo apsisprendimą motyvavo tuo, kad oponentai vadovaujasi niekuo nepagrįstomis emocijomis, nors stengdamasis ginti Lietuvos gamtą ir tyrą vandenį atsargesnių argumentais turėtų vadovautis jis pats, oponuodamas opozicijos lyderiui, Energetikos ministrui ir Prezidentei, kurie trūks plyš stumia neaiškų skalūninių dujų išgavimo projektą.

Ministras V. Mazuronis.

Tasai Shevron subrangovas, atvykęs į Lietuvą, gana agresyviai mėgino įtikinti mūsų politinį elitą, kad imsis gręžti ir skaldyti mūsų skalūnų sluoksnius, o mes, esą, tapsime vos ne antruoju Kuveitu. Per visą šį laiką Prezidentūra, didžioji žiniasklaida ir pats Shevronas įvairiausiais būdais mėgino „perlaužti” visuomenės nuomonę ir Vakarų Lietuvos „čiabuvius”, kad būtų gautas leidimas darbus pradėti. Sekėsi vidutiniškai: žemaičiai neketina nusileisti, piketuoja, o valdžia ir žiniasklaida niršta, nes, matyt, yra atsidūrusi rimtame ceitnote, kai laikrodžio rodyklėlė pakibus ties nukritimo riba.

Nėra neįveikiamų kliūčių, ypač kai reikalai stringa korupcijos tvaiko persmelktose valstybėse. Aplinkos ministras V. Mazuronis į Lietuvą pakvietė JAV skalūnų dujų ekspertus, o po to pats buvo pakviestas į JAV Pensilvanijos valstiją susipažinti su teigiama skalūnų dujų išgavimo patirtimi. Keistas sprendimas kviestis ne kokius nors žaliuosius oponentus ir juos įtikinti, o tą įtikintąjį, kuris balsavo už skalūninių dujų išgavimą. Ekspertai.eu tinklalapyje rašoma: „Tęsdamas darbo vizitą JAV, aplinkos ministras Valentinas Mazuronis lankosi Pensilvanijos valstijoje, kur susitinka su vietos politikais, ekspertais, visuomenės atstovais bei Marselus skalūnų uolienų telkinyje dirbančiomis energetikos kompanijomis.

Pensilvanijos universitete įsikūrusio Marselus tyrimų ir edukacijos centro organizuoto pažintinio turo metu ministras susitiko su Pensilvanijos Atstovų rūmų nariais Matthew Baker ir Garth Evertt, dirbančiu Aplinkos resursų ir energetikos komitete, apsilankė skalūnų dujas išgaunančių įmonių gręžinių aikštelėse, apžiūrėjo vykdomus gręžimo darbus, taikomas aplinkosaugos priemones, kalbėjosi su įmonių ekspertais.

„Man buvo svarbu išvysti, kaip atsakingai į skalūninių dujų išgavimą žiūri ne tik pačios kompanijos, bet ir vietos politikai, aplinkosaugininkai, kaip kompromisų ir konstruktyvaus dialogo būdu randami geriausi sprendimai vietos bendruomenėms, valstijai, investuotojams ir kaip tobulinami aplinkosauginiai teisės aktai” - po susitikimo su verslo bei visuomenės atstovais sakė ministras V. Mazuronis.

Apskrito stalo diskusijoje universiteto Tyrimų ir edukacijos centre ministras pakvietė jo vadovą Tom Murphy ir kitus daugelį metų skalūnų dujų srityje dirbančius ekspertus bei mokslininkus apsilankyti Lietuvoje ir pasidalinti savo įžvalgomis su visuomene.

„Neabejoju, kad daugiametė ekspertų patirtis šioje srityje būtų itin vertinga ne tik Lietuvos politikams, bet ir mokslininkams, vietos bendruomenių atstovams. Šiandien mums reikia konstruktyvaus, faktais ir skaičiais pagrįsto dialogo, tokio, koks vyksta Marselus skalūninių uolienų baseino verslovėse ir miesteliuose”, - teigė V. Mazuronis.

Ekspertai supažindino ministrą su skalūninių dujų išgavimo ekonominiu, socialiniu, energetiniu poveikiu Pensilvanijos valstijai, kuri per keletą metų tapo ne dujų importuotoja, o viena iš didžiausių jų eksportuotojų”, - rašo am.lt | ekspertai.eu.

Mano geras draugas ir garsus Amerikos poetas Craig Czury gyvena Pensilvanijoje, ir rašo eilėraščius apie šios valstijos peklą - anglies kasyklas, plieno lydyklas ir besaikį monopolijų siautėjimą. Labai gerai žinoma ir monopolijų taktika kviestis įtakingus žmones bei juos papirkinėti, kad šie, grįžę į savo aborigenų šalį, įsiūlytų jų produktus ir paslaugas. A. Kubilius, grįžęs iš susitikimų su Hitachi norėjo Lietuvai parvežti patį geriausią pasaulyje atominį reaktorių, kurio atgabenimui į Visaginą būtų prireikę nutiesti naują automagistralę nuo Klaipėdos. Taip buvo elgiamasi ir su mūsų Sveikatos ministerijos klerkais bei receptus išrašančiais medikais, kviečiant juos į egzotiškas šalis, neva į kaži kokias konferencijas, o po to įsūdant mūsų asortimentui ištisus brangių vaistų sąrašus.

Nieko naujo. Tuoj išgirsim, ką čiulbės sugrįžęs mūsų Aplinkos apsaugos ministras apie švariausias pasaulyje Shevrono skalūninių dujų išgavimo technologijas.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras