BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ligoninė įsirengė šiltnamį

Henry Ford West Bloomfield ligoninė, esanti Mičigane, įsirengė šiltnamį, kuriame augina ekologiškas daržoves savo pacientų maitinimo racionui papildyti. „Mes matėme daug pavyzdžių, kai šiltnamis pastatomas ant pastato stogo ir po to parduodamos jame išaugintos daržovės. Susidūrėme su ne viena kompanija, kuri buvo įsteigta, kad padėtų tai įgyvendinti. Tačiau niekur neradome pavyzdžių, kad toks šiltnamis būtų įrengtas ligoninėje, tol kol patys nesiėmėme tai atlikti”- pasakojo Henry Ford West Bloomfield ligoninės vadovas.

Henry Ford West Bloomfield ligoninės darbuotojai tiki, kad tai, ką žmogus valgo, tiesiogiai įtakoja tai, kaip jis jaučiasi. Štai todėl šios ligoninės naujausias statinys - šiltnamis - yra pilnas vaisių ir daržovių. Daugelis iš jų pateikiami ligoninės kavinėje arba naudojami gaminant maistą pacientams.

Statant šiltnamį buvo įdiegtos pažangiausios atsinaujinančių energijos šaltinių technologijos (naudojama saulės, vėjo ir geoterminė energija). Jame įrengtas ir modernus mokymo centras. Šiame „žaliajame name” ne tik auginamos daržovės ir vaisiai, bet siūlomi ir apžvalginiai turai, maisto gaminimo demonstracijos, organizuojamos paskaitos apie maisto gydomąją galią. Jame atliekama ir pacientų terapija šiuo metu apimanti relaksacijos pratimus ir jogą.

Pagal pateiktus paskaičiavimus šiltnamis leis sutaupyti ligoninei apie 20000 USD per metus. Jo statymui išleistas 1 mln. USD. Beveik visą šią sumą paaukojo anoniminis asmuo.

Panašios iniciatyvos greitai paplito ir kitose Mičigano gydymo įstaigose. Šiuo metu “žalieji namai” jau įrengti ir kitose ligoninėse, tokiose kaip St. Joseph Mercy ligoninė Ann Arbor’e ir Beaumont ligoninė Royal Oak’e. Būtų itin sveikintina, kad ir Lietuvos gydymo įstaigos pasinaudotų kolegų patirtimi ir papuoštų ligoninių stogus ar kiemus šiltnamiais.

—–

Daugiau informacijos:

Henry Ford West Bloomfield ligoninės svetainė internete

Šiltnamio nuotraukos

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

mix.as2019-11-29 05:25

Oho, Lietuvoje turbut nei viena ligonine neturi savo siltnamio, bet idomus variantas
http://namukas.blogas.lt/siltnamis-2921.html#comment-1753

Rašyti komentarą

Tavo komentaras