BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Lietuvos Prezidentė dalyvauja talkoje Neries regioniniame parke

Palaikydama tradicinę švaros akciją „DAROM“ balandžio 17 d. 10 val. Prezidentė  Dalia Grybauskaitė su Prezidentūros darbuotojais  padės  tvarkyti  Neries regioninio parko teritoriją ties Koplyčninkų  kaimu (Vilniaus r. Zujūnų seniūnija). Ši vieta pasirinkta norint atkreipti visuomenės ir vietos valdžios dėmesį į Valstybės saugomų teritorijų priežiūrą  ir  neišspęstas atliekų tvarkymo problemas Vilniaus rajone.


„Apsivalydami nuo buitinių  atliekų,  tampame  ne tik švaresni, bet ir pilietiškesni. Labai apmaudu matyti šiukšlėmis užverstas  net gražiausias ir unikaliausias, Valstybės saugomomis teritorijomis pripažintas Lietuvos vietoves. Šiukšlinimas viešose vietose, o ypač valstybės saugomose teritorijose,  yra  nusižengimas. Tik visuotinis nepakantumas  gali padėti įveikti šią problemą.  Kiekvienas turime jausti atsakomybę už tai, kas dedasi mūsų namuose“, - pabrėžia šalies vadovė.

Prezidentės teigimu, kad žmonės  galėtų civilizuotai tvarkyti atliekas, savivaldybės privalo juos aprūpinti šiukšlių konteineriais ir sudaryti su jais  atliekų  išvežimo sutartis  bei  užtikrinti, kad atliekų tvarkymo paslauga būtų prieinama, įperkama  ir atitiktų sveikatos saugos reikalavimus.

Prezidentė ragina visus  šalies gyventojus prisijungti prie atsakomybę ir pilietiškumą skatinančios švaros akcijos „Darom“, bendromis jėgomis susitvarkyti aplinką ir nuolat prižiūrėti ją taip, kad tokių akcijų rengti nereikėtų.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras