BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Lietuvos ornitologų draugija kelia inkilus Vilniaus mieste

Lietuvos ornitologų draugija įgyvendindama projektą „Inkilų ir lesyklų muziejai paukščiams ir vilniečiams!” Vilniaus miesto Užupio rajone iškėlė 33 paukščiams skirtus inkilus. Inkilus rasite šalia Subačiaus gatvės apžvalgos aikštelės, prie Tymo turgaus, Užupio skverelyje, Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos teritorijoje. Šie inkilai sugrupuoti ir sužymėti skirtingomis spalvomis. Kiekviena spalva reiškia grupę paukščių, kuriems skirti inkilai.

Oranžine spalva pažymėti baltosios kielės, pilkosios musinukės inkilai, mėlyna - didžiųjų dančiasnapių, klykuolių, naminių pelėdų inkilai. Juoda spalva pažymėti inkilai, skirti uldukams, kuosoms ir lututėms. Raudonai pažymėtuose inkiluose įsikurs didžiosios zylės, karklažvirbliai, bukučiai, žaliai - mėlynosios zylės, margasparnės musinukės, geltonai pažymėtuose inkiluose apsigyvens varnėnai, čiurliai, paprastosios raudonuodegės. Šviesiai žalsvos spalvos inkilai skirti kukučiams, pelėdikei.

Vilniaus mieste labai trūksta natūralių uoksų paukščiams perėti. Šiai problemai išspręsti Tarptautinė paukščių organizacija BirdLife International rekomenduoja kelti inkilus miestų žaliosiose erdvėse, kas yra daroma Vakarų Europos šalyse. Skatindami piliečių aktyvumą LOD planuoja iškelti inkilus ir kitose Vilniaus miesto lankomiausiose viešose žaliosiose erdvėse (Lukiškių, V. Kudirkos aikštėse, Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato teritorijoje). Iš viso planuojama pagaminti ir iškelti 120 inkilų, taip pat planuojama įrengti 3 stacionarias lesyklas viešose vietose (Lukiškių aikštėje, Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato teritorijoje bei Subačiaus gatvės apžvalgos aikštelėje). Ant lesyklų stogų bus pateikta informacija kaip ir kuo lesinti paukščius, informacija apie mieste iškeltus inkilus, ir interaktyvios nuorodos į LOD svetainę, kurioje bus plačiau ir detaliau aprašoma paukščių globa žiemą. Minėtų nuorodų pagalba išmaniuoju mobiliuoju telefonu ar elektroninėmis skaityklėmis bus pasiekiama LOD portale www.birdlife.lt sukurta internetinė projekto rubrika „Pasirūpink paukščiais”. Šioje internetinėje rubrikoje bus talpinama visa aktuali informacija apie Vilniaus mieste iškeltus inkilus, juose perinčius paukščius, lesyklų tipus, lesinimui naudojamus produktus. Pateikta informacija, ką daryti ir kur kreiptis radus paukščių jauniklį ar sužeistą paukštį. Pateikta filmuota vaizdinė medžiaga, kaip pasigaminti paukščiui tinkamą inkilą, kaip pasigaminti lesyklėlę.

„Inkilų ir lesyklų muziejai paukščiams ir vilniečiams!” - tai gamta besidominčiai visuomenei skirtas aplinkosauginio švietimo projektas, skirtas vilniečiams ir siekiantis skatinti Vilniaus miesto gyventojus aktyviai rūpintis paukščių globa svarbiausiais jų gyvenimo ciklais - perėjimo metu ir žiemos sezonu. Projektu siekiama skatinti vilniečius domėtis paukščiais, supažindinti su Vilniaus mieste gyvenančiais sparnuočiais, sudaryti palankesnes jų gyvenimo sąlygas Vilniaus mieste ir rūpintis jų globa.

Sekite projekto naujienas www.birdlife.lt svetainėje.

Projektas „Inkilų ir lesyklų muziejai paukščiams ir vilniečiams”, kuris įgyvendinamas pagal Vilniaus miesto savivaldybės vykdomą 11- tą programą „Aplinkos ir kraštovaizdžio apsauga”, yra finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto lėšomis.

Užupio skverelyje iškelti inkilai lauks varnėnų, karklažvirblių (inkilas su laktele), didžiųjų, mėlynųjų zylių, margasparnių musinukių. G.Petkaus nuotr.

LOD draugijos narys Darius Musteikis po paskaitų apie paukščius kartu su Petro Vileišio progimnazijos mokiniais iškėlė inkilus. G.Petkaus nuotr.

LOD draugijos narys Darius Musteikis po paskaitų apie paukščius kartu su Petro Vileišio progimnazijos mokiniais iškėlė inkilus. G.Petkaus nuotr.

Kuosoms, lututėms, uldukams juodai pažymėtą inkilą rasite šalio Tymo turgaus. G.Petkaus nuotr.

Paprastąjąi raudonuodegei skirtą inkilą rasite šalia Subačiaus gatvės apžvalgos aikštelės. G.Petkaus nuotr.

Paprastąjąi raudonuodegei skirtą inkilą rasite šalia Subačiaus gatvės apžvalgos aikštelės. G.Petkaus nuotr.

Lietuvos ornitologų draugijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras