BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Lietuvos jūrinė kultūra - ar visuomenės gyvenime jūra yra daugiau nei smėlėtas paplūdimys?

Lietuva iš visų Baltijos jūros valstybių turi mažiausią jūrinę akvatoriją. Tai nereiškia, kad mūsų šalies jūriniai interesai bei atsakomybė išsaugoti gamtos vertybes yra mažiausi. Atvirkščiai, visi mūsų šalies su jūra susiję interesai turi tilpti šiame mažame plote. Siekiant tinkamai suderinti šiuos interesus, būtinas erdvinio planavimo procesas, kuriame visuomenės dalyvavimas yra labai svarbus. Tačiau kaip lietuviai suvokia mūsų jūrą ir kaip vertina esančius interesus.

Ar jūra mums yra daugiau nei smėlėtas paplūdimys? Kiek mums yra svarbu išsaugoti gamtines vertybes ar plėtoti ekonominius interesus, kurių tiesiog nematome savo kasdienybėje? Geografiniu požiūriu Lietuva yra jūrinė valstybė. Tačiau ar tai atsispindi mūsų visuomenės suvokime - ar mes turime jūrinę kultūrą? Kokia ji?

Šiais klausimais kviečia diskutuoti Baltijos aplinkos forumas viešoje diskusijoje Café Scientifique* formatu. Susitikimo metu aiškinsimės ar Lietuvos gyventojams jūra reiškia daugiau nei smėlėtą paplūdimį, ką vertina mūsų visuomenė ir kokių žinių labiausiai trūksta.

Diskusijoje dalyvaus pranešėjai:
• Rimas Žaromskis - okeanologas, knygų „Vandenynas ir mes”, „Baltijos jūros uostai” bei kt. autorius,
• Daiva Semenienė - aplinkos apsaugos ekonomistė, Aplinkos apsaugos politikos centro direktorė
• Aušrinė Armaitienė - Klaipėdos universiteto Rekreacijos ir turizmo katedros vedėja.

Norintys dalyvauti renginyje kviečiami registruotis el. p. info@bef.lt iki vasario 9 d. 9 val. Kavinėje vietų skaičius ribotas, pirmenybę dalyvauti teiksime ankščiau užsiregistravusiems.

*„Café Scientifique” arba „Mokslinė kavinė” - tai diskusijos viešose erdvėse aktualiomis mokslo temomis.

Renginių ciklą organizuoja Baltijos aplinkos forumas ir Klaipėdos universiteto Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo institutas, įgyvendinantys projektą „Integruotas Baltijos jūros akvatorijos erdvinis planavimas (BaltSeaPlan)”, kurį iš dalies finansuoja Europos Sąjunga (Europos regioninės plėtros fondas ir Europos kaimynystės ir partnerystės priemonė).

Baltijos aplinkos forumo informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras