BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Lietuvos įmonės labiausiai investuoja į energijos taupymą

Lietuvoje 29 proc. įmonių apskritai neinvestuoja į aplinkosaugines technologijas (eco-innovations - angl.), kurios leistų sumažinti žaliavų, energijos, vandens sąnaudas ir darytų mažesnį poveikį aplinkai, rodo naujausias “Eurobarometro” tyrimas. Tuo tarpu 67 proc. Lietuvos įmonių per pastaruosius penkerius metus investavo į aplinkosaugines inovacijas.

Trečdalyje Lietuvos įmonių tarp visų įsigytų naujųjų technologijų, aplinkosauginės sudarė 10 proc. Tuo tarpu 23 proc. bendrovių aplinkosauginėms technologijoms skyrė 30-49 proc. visų investicijų į inovacijas, o 8 proc. - daugiau nei 50 proc.

Kauno technologijos universiteto Aplinkos inžinerijos instituto docentė dr. Irina Kliopova tvirtino, kad šiuo metu vienas populiariausių tokių projektų įmonėse - iš technologinių procesų atliekamos energijos panaudojimas arba kituose technologiniuose procesuose, arba patalpoms šildyti. Pavyzdžiui, naudojant šiluminius siurblius ar šilumokaičius šiluma išskiriama iš nuotekų. O energijos gamybos įrenginius turinčios bendrovės stengiasi pereiti prie vietinių atsinaujinančių energijos šaltinių - biokuro ar saulės baterijų.

“Aplinkosauginės inovacijos, ypač švaresnė gamyba, atneša ne tik aplinkosauginę, bet ir ekonominę naudą”, - pabrėžia dr. I.Kliopova.

Tiesa, sunkmečiu Lietuvos įmonių investicijos gerokai prislopo. “Eurobarometro” tyrimo duomenimis, nors po vieną aplinkosauginę technologiją per dvejus metus įdiegė 34 proc. lietuviškų kompanijų, o ES vidurkis - 45 proc. Didžiausias barjeras diegti energiją, vandens išteklius ir žaliavas tausojančias technologijas - lėšų trūkumas (taip atsakė 74 proc. Lietuvos įmonių). Tačiau net 70 proc. įmonių atstovai teigė, kad siekis sumažinti energijos išteklių naudojimą nėra prioritetas.

veidas.lt informacija, www.sxc.hu nuotr.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras