BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Lietuvoje populiarėja persiūti drabužiai

Vakarų Europos šalyse jau seniai populiari ekologiška, dar kitaip vadinama lėtoji mada, kuomet drabužiai, papuošalai, rankinės persiuvami iš dėvėtų daiktų, vis didesnio susidomėjimo sulaukia ir Lietuvoje. Neseniai drabužių dizainerė, Vilniaus dailės akademijos dėstytoja prof. Jolanta Talaikytė pristatė naują prekės ženklą „Touched by Alice/Inspired by JT” ir kolekciją iš persiūtų drabužių.

Vilniaus senamiestyje įsikūrusioje krautuvėlėje „Alisos dovanėlės” galima įsigyti ne tik naujam gyvenimui prikeltų senų drabužių, bet ir prie, pavyzdžiui, dėvėtos palaidinės prisiderinti naują sijoną. Vis daugiau Lietuvos dizainerių, kurdami drabužius, atnaujina senus daiktus arba prie naujų prijungia detales iš dėvėtų drabužių. „Taip seni marškiniai virsta kelnėmis arba moteriška suknele, švarkas - krepšiu. Suplėšius ar sukarpius seną drabužį iš jo skutų galima pasiūti originalią rankinę. Dėvėtas daiktas tampa neatpažįstamas, bet sunaudojamas”, - teigia J.Talaikytė.

Pasak jos, visame pasaulyje jau seniai perkonstruoti daiktai yra žymimi išskirtiniais prekės ženklais. Štai šiuo metu prancūzės kraustosi iš proto dėl rankinių, kurios pagal Maroko stilistiką yra susiūtos iš skudurėlių.

Drabužių dizainerė Daiva Urbanavičiūtė išskiria dar vieną didelio susidomėjimo Europoje sulaukusią idėją, kai rankinės, siuvamos iš naudoti netinkamų sunkvežimių tentų. Beje, tokie persiūti daiktai nėra pigesni už naujus. „Senus drabužius imam ne iš šiukšlių konteinerių, bet ieškom daiktų su išliekamąja verte. Tad atnaujinus, tarkim indiško stiliaus autentiška technika išmargintą palaidinę, ji pabrangsta”, - sako J.Talaikytė.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras