BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Lietuvių aplinkosaugos projektas pateko į geriausių Europos inovacijų trejetuką

Tarptautinės programos EUREKA sekretoriatas praneša, kad Lietuvos verslo ir mokslo atstovų įgyvendintas aplinkosaugos projektas nominuotas kaip vienas iš trijų kandidatų 2011 metų EUREKA inovacijų apdovanojimui gauti. Šiemet EUREKA programai pirmininkaujanti Izraelio valstybė nutarė apdovanoti projektus, prisidedančius prie „žaliojo pasaulio” išsaugojimo ir sukūrusius „žaliąsias” technologijas ar produktus.

Europos technologinės plėtros bendradarbiavimo programos EUREKA inovacijų apdovanojimai organizuojami jau trečius metus.

Į geriausiųjų trejetuką patekusį projektą „Optimizuota kompleksinė technologija naftos produktais užterštam gruntui valyti” koordinavo Lietuvos įmonė UAB „Biocentras”. Projekte taip pat dalyvavo Lietuvos mokslininkai iš Kauno technologijos universiteto (Procesų valdymo katedros ir Aplinkos inžinerijos instituto) bei Latvijos mokslininkai iš valstybinio Medienos chemijos instituto.

Pagrindinę projekto idėją - sukurti naują technologiją, pranašesnę už šiuo metu naudojamas užterštam naftos produktais gruntui valyti - generavo UAB „Biocentro” specialistai.

Lietuvių pasiūlytas uždaras grunto valymo būdas kainuoja pigiau nei deginimas, naudojant naująją technologiją taip pat nelieka antrinės taršos naikinimo išlaidų. Technologiją galima pasitelkti ne tik ekstremaliais naftos išsiliejimo atvejais, bet ir įprastoms reikmėms - valant gruntą šalia degalinių, naftos bazių, šiluminių trasų. Projekto metu buvo pristatytas bandomasis grunto plovimo technologinio proceso įrenginys. Naujos technologijos esmė - geresnė darbų kokybė, mažesnė jų savikaina, o rezultatas - neutralizuota gamtai daroma žala.

Tai pirmasis Lietuvos projektas, sulaukęs tokio aukšto tarptautinio EUREKA įvertinimo ir patekęs į finalininkų trejetuką. 2010 m. vykdytas lietuvių kultūrinio paveldo projektas, kuriame dalyvavo Matematikos ir informatikos institutas, Lietuvos mokslų akademijos biblioteka, Visorių informacinių technologijų parkas, buvo nominuotas inovacijų prizui, bet į finalą nepateko.

EUREKA inovacijų prizo nugalėtojas paaiškės per iškilmingą apdovanojimo ceremoniją, kuri vyks birželio 22 dieną, Jeruzalėje. Laimėjęs projektas gaus 10 000 eurų vertės sklaidos visoje Europoje paketą.

Apdovanojimo ceremonijoje dalyvaus LR švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

EUREKA - tai Europos tarpvalstybinio bendradarbiavimo programa, remianti į rinką orientuotus mokslinių tyrimų, technologijų plėtros ir inovacijų projektus, kuriuos inicijuoja pramonė ir mokslas. Projektai finansuojami nacionalinėmis valstybių narių ir privačiomis pačių projekto dalyvių lėšomis. Šiuo metu EUREKA tinklas vienija 41 narių. Lietuva valstybės narės teisėmis EUREKA programose dalyvauja nuo 1999 metų.

Daugiau informacijos:

Jurga Trotienė, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, tel. 8 656 11 424, el. paštas jurga.trotiene@mita.lt

KTU informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras