BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Lietuva - viena iš daugiausia taršos leidimų pardavimo sandorių sudariusių šalių

Už perteklinius taršos šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis leidimus, kuriuos pardavė Lietuva, gauti milijonai bus pervesti valstybės biudžetui per kelis mėnesius dar šiais metais. Nors ir labai norisi, kad šie pinigai kuo greičiau pasiektų mūsų šalies kišenę, tai įvyksta ne per kelias valandas ir ne per kelias dienas.

www.sxc.hu nuotr.

Apie sudėtingą tarptautinės prekybos šiais leidimais procesą turėtų žinoti ir vieno Lietuvos dienraščio korespondentė, rašanti apie ekonomiką. Tačiau nežinoti, matyt, patogiau, nes priešingu atveju nebūtų preteksto pavelėti Aplinkos ministeriją. Šiandieniame savo straipsnyje kalbėdama apie taršos leidimų pardavimą, žurnalistė teigia, kad ministerija nesugeba sureguliuoti šio pardavimo ir kad „vis dar ruošiasi organizuoti prekybą”.

Teiginio autorei belieka priminti, kad prieš du mėnesius aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas pasirašė keturias sutartis su Liuksemburgu, Ispanija ir pora tarptautinių įmonių. Bendra sudarytų sandorių vertė siekia 476 mln. litų.

Kaip sakė Aplinkos ministerijos Taršos prevencijos departamento Klimato kaitos ir hidrometeorologijos skyriaus vyriausioji specialistė Julija Kuklytė, dauguma pasirašytų sandorių turi sutarties įsigaliojimo sąlygas, kurias reikia įvykdyti, kad lėšos būtų pervestos. Tos sąlygos baigiamos įgyvendinti. Žalioji investavimo sistema šalyje buvo baigta diegti tik 2010 m. viduryje, todėl pernai Lietuva negalėjo parduoti perteklinių taršos leidimų. Tačiau šiemet mūsų šalis yra viena iš daugiausia šių leidimų pardavimo sandorių sudariusių valstybių. Sėkmingai įgyvendinus sandorius su Ispanija, bus pradėtos derybos ir dėl tolimesnių sandorių su šia šalimi.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras