BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

“Lietuva Statoil” skatins vairuotojus rūšiuoti atliekas

Vieną didžiausių šalies degalinių tinklų valdanti “Lietuva Statoil” skatins savo klientus rūšiuoti atliekas. Bendradarbiaujant su kompanija “PET GROUP” nuo balandžio 4 d. Statoil” degalinėse Vilniuje įrengti plastiko atliekoms skirti konteineriai. Ateityje tokius konteinerius planuojama įrengti ir kitose “Statoil” degalinėse.

“Gamtos tausojimas ir atsakingas jos išteklių naudojimas yra pamatinė “Statoil” vertybė. Įrengdami plastikui skirtus konteinerius degalinėse tikimės paskatinti atliekų rūšiavimą ir jų perdirbimą bei taip prisidėti prie mūsų visų švaresnės aplinkos”, - sakė “Lietuva Statoil” darbo saugos ir aplinkosaugos departamento direktorius Valdas Lopšaitis.

Pasak jo, kol kas specialūs konteineriai įrengti 17-oje Vilniaus “Lietuva Statoil” degalinių, tačiau jau birželio mėn. prie šios gamtai draugiškos iniciatyvos ketinama prijungti ir visas kitas UAB “Lietuva Statoil” degalines.

“Tikimės, kad ilgainiui mūsų klientams plastikinių atliekų atskyrimas ir išmetimas į specialų konteinerį taps įpročiu - ir ne tik įsigijus produktų degalinėje, bet ir namuose, buityje”, - vylėsi V. Lopšaitis.

“Lietuva Statoil” degalinėse “PET GROUP” įrengė ir aptarnaus 2 kub. metrų talpos konteinerius, į kuriuos telpa apie 20 kilogramų plastiko atliekų. Surinktos plastiko atliekos bus vežamos į bendrovės “PET GROUP” gamyklą ir čia perdirbamos.

Skaičiuojama, kad plastikas, patekęs į gamtą, suyra tik per 80-200 metų, o gaminiams iš perdirbto plastiko sunaudojama 2/3 mažiau energijos nei reikėtų pagaminti naują produktą iš pirminių žaliavų.

BNS informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras