BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Lietuva bendradarbiaus su Liuksemburgu atsinaujinančių energijos išteklių srityje

Lietuva, iki 2020 metų užsibrėžusi pasiekti 23 proc. atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) dalį, juos plėtoja sparčiau nei prognozuota. Šiandien už energetiką atsakingi Lietuvos ir Liuksemburgo ministrai pasirašė memorandumą, kuris sudarys galimybes bendradarbiauti AEI srityje. Lietuva, viršijusi numatytą 23 proc. rodiklį, su kitomis valstybėmis narėmis galės bendradarbiauti pagal numatytus atsinaujinančių energijos išteklių statistinio perdavimo ir bendrų projektų lankstumo mechanizmus.

Tokius lankstumo mechanizmus, kurie gali būti panaudojami, jei įgyvendinamas valstybės narės nacionalinis planinis rodiklis, numato ES Atsinaujinančių energijos išteklių direktyva.

„Planuojame, kad 2020 metais iš atsinaujinančių energijos išteklių pagaminta energija sudarys daugiau nei 23 proc . šalyje suvartojamos energijos. Sparti atsinaujinančių energijos išteklių plėtra didina Lietuvos energetinę nepriklausomybę, taip pat sudaro sąlygas bendradarbiauti su kitomis ES šalimis. Kitoms valstybėms investuojant į žaliąją energetiką Lietuvoje, finansinės naudos gaus tiek valstybė, tiek energijos vartotojai”, - teigė energetikos ministras Arvydas Sekmokas.

Anot energetikos ministro, tokie susitarimai Lietuvai svarbūs siekiant kuo plačiau išnaudoti ne tik energetinį, bet ir finansinį AEI plėtros efektą. Tuo tarpu tokioms šalims kaip Liuksemburgas, turinčioms mažesnį AEI potencialą, tai padės pasiekti nacionalinius planinius rodiklius.

Supratimo memorandume numatoma keistis informacija dėl bendrų veiklų - statistinio AEI rodiklio perviršio perdavimo ir bendrų projektų.

Preliminariais duomenimis, 2010 m. iš AEI pagaminta energija Lietuvoje sudarė apie 18 proc. visos suvartojamos energijos. Tai 2 proc. daugiau nei šiam laikotarpiui numatyta Nacionalinėje atsinaujinančių energijos išteklių plėtros strategijoje.

Energetikos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras