BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Liepa Rimkevičienė: “Man svarbu ką valgo mano vaikai”


Žurnalistės, TV laidų vedėjos, trimečio Rojaus ir vienuolikos mėnesių Vėjo mamos Liepos Rimkevičienės gyvenime gamtos pajautimas atėjo iš vaikystės, o tapusi mama ji dėmesingai rūpinasi, kad vaikai augtų kuo natūraliau.

Vaikystėje didžiąją dalį laiko praleisdavau kaime. Mėgau būti gamtoje, tarp medžių ar pievose, klausydamasi paukščių čiulbėjimo. Mano seneliai labai gerbė ir mylėjo aplinką, kurioje gyveno. Tada niekas nekalbėjo apie šiukšlių rūšiavimą, tačiau seneliai visuomet atskirai sudėdavo popierių, stiklą, skardines, o organines atliekas pildavo į specialią duobę.

Kai ėmiau lauktis pirmojo sūnaus, intuityviai panirau į kitokį gyvenimo būdą nei gyvenau iki nėštumo. Mano darbas buvo susijęs su nuolatine skuba, stresu. O pradėjus lauktis niekur nebelėkiau, daug ilsėjausi, skaičiau, domėjausi įvairiais dalykais, ypač natūralia motinyste. Tai buvo grįžimo į save ir prie tikrųjų vertybių metas.

Ekologiškesnis gyvenimo būdas neapsiriboja vien tik šiukšlių rūšiavimu, ekologiškų produktų pirkimu ir važinėjimu dviračiu - aš ekologiją suprantu plačiau. Tai gyvenimo tempo lėtinimas, atsakomybės už savo veiksmus priėmimas ir sąmoningas buvimas.

Manau, jog vaikų auginimas natūraliai pirmiausia reikalauja kūrybos, o ne didelių lėšų, kaip dažnai galvojama. Pirmiausia tai yra natūralus gimdymas, ilgas žindymas, miegojimas kartu, besąlygiška meilė. Viskas kaip gamtoje. Daugybės daiktų, tokių kaip čiulptukai, pieno nutraukimo, jo šildymo prietaisai tiesiog nereikia. Tiesa, aš tai supratau tik po to, kai pirmąkart laukdamasi prisipirkau daugybę kūdikiams skirtų prekių. O paskui neturėjau jų kur dėti.

Pažįstu ne vieną sunkiai materialiai besiverčiančią mamą, kurios natūralūs instinktai padeda išspręsti daug problemų. Pavyzdžiui, jos suranda kaime žmonių, iš kurių gauna mėsytės, daržovių už prieinamą kainą. Kitos mielai ir pačios savo darže kartu su vaikais padirbėja. Todėl drąsiai sakau, kad Lietuvoje natūraliai auginti vaikus nėra neįmanoma.

Kaip elgsiuosi, jei mano berniukai užsimanys greitojo ar kokio nors kito nesveiko maisto? Svarbiausia vaikui nuo mažens įskiepyti tam tikrus įgūdžius, suvokimą, kad kokybiškas maistas padeda augti sveikam ir stipriam. Drausti yra negerai. Kol vaikai maži, pakanka tokius dalykus riboti nesilankant vietose, kur prekiaujama nesveiku maistu, neperkant jo į namus. O paskui jie jau patys sugebės atskirti – šiuolaikiniai vaikai labai guvūs. Esu girdėjusi iš septynmečio lūpų kone paskaitą apie maisto priedus su E ženklu ir keptų bulvyčių žalą.

“Biosala” naujienlaiškis Nr. 1.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras