BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

A. Burba: „Parlamentarai nuskriaudė žvejus mėgėjus“

Liberalų ir centro sąjungos frakcijos seniūnas Andrius Burba kritikuoja ką tik parlamente patvirtintas Žuvininkystės ir Mėgėjiškos žūklės įstatymų pataisas. A. Burba įsitikinęs, kad jose numatytos papildomos lengvatos versline žvejyba užsiimantiems asmenims neabejotinai atneš nemažai naudos ir pelno, užtat žuvų ištekliai mūsų šalies vidaus vandens telkiniuose gerokai sumažės. „Savaime suprantama, tai tiesiogiai pajus žvejai mėgėjai, kurių kur kas daugiau nei verslinės žvejybos atstovų, tačiau apie kuriuos Seimo nariai kažkodėl pamiršo”, - teigia parlamentaras.

„Pagal priimtus įstatymo pakeitimus verslinė žvejyba bus leidžiama vidaus vandens telkiniuose, kurių plotas viršija 200 ha. Tokių telkinių iš viso yra 99 ir daugumoje jų iki pataisų priėmimo verslinė žvejyba drausta. Retorinis klausimas: kaip manote, ar daug žuvų po kelių metų beliks šiuose vandens telkiniuose?”, - klausia Seimo narys.

A. Burba sako nesuprantąs, kodėl dauguma jo kolegų pamiršo žvejus mėgėjus, su kuriais šie pakeitimai susiję tiesiogiai. „Visai realu, kad po kelių metų vietų, kuriose mėgėjai gali kažką pagauti, bus kur kas mažiau”, - perspėja parlamentaras. Apie tokias grėsmes jis ne kartą kalbėjo ir Seimo Aplinkos apsaugos komitete, ir plenarinių posėdžių salėje, tačiau perspėjimus išgirdo vos keli Seimo nariai, balsavę prieš Žuvininkystės įstatymo bei Mėgėjiškos žūklės pataisas arba susilaikę.

Kritiškai A. Burba vertina ir kitas įstatymų nuostatas. Pavyzdžiui, numatyta, jog žuvų išteklių tyrimai kiekvienais metais atliekami tik Baltijos jūroje ir Kuršių mariose, o kituose didesniuose negu 100 ha žuvininkystės vandens telkiniuose - ne rečiau kaip kas 5 metus. „Manau, tai per ilgas laikotarpis, po tiek laiko galimai beliks konstatuoti, kad žuvų tuose vandens telkiniuose, kuriuose leidžiama verslinė žvejyba, jau nebeliko, ir iškelti rankas”, - tvirtina parlamentaras.

Įdomu ir tai, kad limituota žvejyba pagal priimtas pataisas jūrų vandenyse bus organizuojama ir vyks Žemės ūkio ministerijos nustatyta tvarka. Mėgėjų žvejybos jūrų vandenyse tvarką priimtos pataisos įpareigoja sureguliuoti Žemės ūkio ministeriją, suderinus su Aplinkos ministerija. O kontrolę, kaip laikomasi šios tvarkos, vykdys Žemės ūkio ministerija ir Aplinkos ministerija. „Tokia naujovė kelia susirūpinimą, - teigia A. Burba. - Taip išeina, jog Žemės ūkio ministerija jūroje reguliuos ne tik verslinę, bet ir mėgėjišką žvejybą, o vidaus vandenyse mėgėjiškos žvejybos tvarką nustatys Aplinkos ministerija. Mėgėjai žvejai turės dvi tvarkas: vieną - vidaus vandenyse, kitą - jūroje. Todėl kyla klausimas, kaip bus išspręstas leidimų žvejoti išdavimas. Šiuo metu Aplinkos ministerija išduodavo leidimą mėgėjiškai žūklei, kuris suteikdavo teisę žvejoti tiek vidaus vandenyse, tiek jūroje. Taigi naujos pataisos kelia nemažą painiavą žvejams mėgėjams.”

Parlamentaras taip pat piktinasi sumažintu Mėgėjų žvejų taryboje skirtų vietų skaičiumi Žvejų mėgėjų asociacijai (nuo 8 iki 4 vietų). „Taip bus apribota žvejų mėgėjų galimybė ginti savo teises”, - mano A. Burba.

Daugiau informacijos:

Seimo narys Andrius Burba
Tel. +370 698 42 394

LR Seimo kanceliarijos informacija, www.sxc.hu nuotr.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras