BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Laivas “Šakiai” pratybose Baltijos jūroje mokysis likviduoti ekologinę nelaimę


Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivas “Šakiai” dalyvauja tarptautinėse paieškos ir gelbėjimo bei taršos likvidavimo pratybose “RU-POL-LIT SAREX 2010″, kurios vyksta pietrytinėje Baltijos jūros dalyje.

Pratybas organizuoja ir koordinuoja Rusijos Kaliningrado paieškos ir gelbėjimo centras. Jose dalyvauja 11 laivų ir keturi orlaiviai iš Lenkijos, Lietuvos ir Rusijos, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Pagal pratybų scenarijų bus imituojamas gaisras, kilęs jūroje esančioje naftos platformoje. Pratybų dalyviai vykdys naftos platformą palikusių žmonių paieškos ir gelbėjimo operacijas, likviduos tariamai į jūrą išsiliejusių 500 tonų naftos produktų taršą.

Tokios tarptautinės pratybos organizuojamos siekiant patikrinti ir tobulinti bendrą šalių paieškos ir gelbėjimo centrų darbą, vykdant didelio masto paieškos ir gelbėjimo, taršos likvidavimo operacijas.

Pagal 2009 metų spalį pasirašytą trišalį Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos susitarimą paieškos ir gelbėjimo bei taršos likvidavimo pratybos Baltijos jūroje bus rengiamos kas dveji metai. Šiais metais jos vyksta Rusijoje, kitos bus surengtos 2012 metais Lenkijoje, 2014 metais - Lietuvoje.

BNS informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras