BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kviečiame dalyvauti fotokonkurse „Gandrų sezonas“

Lietuvos ornitologų draugija kviečia dalyvauti fotokonkurse „Gandrų sezonas”, kurį organizuoja įgyvendinamo ES aplinkos finansinio instrumento LIFE+ projekto „Baltojo gandro (Ciconia Ciconia) apsauga Lietuvoje” (Nr. LIFE 07 NAT/LT/000531) partneris - AB LESTO. Pasak LESTO Socialinės atsakomybės projektų vadovės, baltasis gandras yra laikomas ekologiškos - sveikos aplinkos ir tausojamojo žemės ūkio - veiklos ženklu. Tad belieka tik atokiau pavažiuoti už miesto, ir gandras neabejotinai pateks į jūsų fotoobjektyvą.

Gandrų fotografijas vertins nepriklausoma fotografijos profesionalų ir mėgėjų komisija.

Baltojo gandro jauniklis. G.Petkaus nuotr.

Baltojo gandro jauniklis. G.Petkaus nuotr.

„Tačiau besivaikydami geriausio kadro netrikdykime gandrų ir pagarbiai su jais elkimės. Gandrai mėgsta žmonių kaimynystę, tačiau atstumą visada išlaiko. Ypač dabar, kai pievose ir laukuose gandrai aktyviai renka maistą jaunikliams, o lizduose visoje Lietuvoje vyksta intensyvios skraidymo treniruotės”, - sako R. Gaudinskaitė. Neilgai trukus jaunikliai, nuo suaugusių besiskiriantys tik snapo ir kojų spalva - ji ne ryškiai raudona, o pilkšva - paliks lizdus.

Gandrai labai mėgsta sklandyti aukštai padangėje, todėl 5 meniškiausių gandrų nuotraukų autoriai bus apdovanoti gandro skrydžio laisvę leidžiančiais pajusti prizais: skrydžiu sklandytuvu, dviem skrydžiais parasparniu, skrydžiu dviem asmenims oro balionu. Gandrai - mėgstantys ramybę paukščiai, todėl galimybę pailsėti „tarp gandrų” - savaitgalį dviem asmenims Palangoje - arti jūros, pušynų kaimynystėje, laimėtojams dovanoja poilsio namai „Du gandrai”.

Bus renkami ir gražiausi 7-ių elektros skirstomojo tinklo regionų gandrai, jų fotografijų autoriai bus apdovanoti specialiais prizais - fotografijų iš paukščio skrydžio albumais. Todėl konkurso dalyviai turėtų nurodyti, kuriam regionui atstovauja. Elektros skirstomojo tinklo regionų žemėlapis yra skelbiamas LESTO svetainėje.

„Gandrų sezono” konkurso sąlygos (jas rasite ir interneto svetainėje www.lesto.lt)

1. Fotografiją siųsti adresu: gandrai@lesto.lt. Nuotraukos dydis turi neviršyti 2 MB
2. Nuotraukai reikia suteikti pavadinimą, nurodyti regioną; pateikti kontaktinius duomenis
3. Fotografijas pateikti iki rugpjūčio 27 d., rugpjūčio 31 d. bus skelbiami konkurso nugalėtojai.

Pastaraisiais metais gandrai vis dažniau kuriasi netradicinėse vietose - ant įvairių stulpų, elektros linijų atramų. Tai pavojinga ne tik elektros tinklui, bet ir paukščiams - lizdai užsidega, atsitrenkę į laidus žūva jaunikliai ir suaugę paukščiai. Elektros laidai aplink lizdavietes pažeidžiami korozijos, patiriami elektros nuotėkiai, tiekimo sutrikimai. Žaibo uždegtas ar vėjo nublokštas lizdas gali nutraukti laidus ir pražudyti visą vadą.

Rūpinantis tuo, gandrų lizdai jau daugelį metų perkėlinėjami ant saugių platformų, pakeliant sukrautus lizdus aukščiau. Lietuvos ornitologų draugija, Gamtos tyrimų centras ir LESTO aktyviai dalyvauja Lietuvai įgyvendinant vieną svarbiausių ir seniausių gamtosauginių direktyvų - Paukščių direktyvą, pastaruosius kelis metus vykdydamos Europos Sąjungos finansinės priemonės aplinkosaugai „LIFE+” projektą „Baltojo gandro (Ciconia Ciconia) apsauga Lietuvoje” (projekto Nr. LIFE 07 NAT/LT/000531). Projektą iš dalies finansuoja: Lietuvos ornitologų draugija, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, Gamtos tyrimų centras bei LESTO. Projekto laikotarpiu, t. y. nuo 2009 m. iki 2012 m. kovo 31 d., iš viso jau iškeltos 2896 platformas virš elektros linijų atramų, ant kurių paukščiai vėliau suka savo lizdus, t.p. iškelta beveik 500 dirbtinių gandrų lizdų platformų ant pastatų stogų (už šią veiklą atsakinga Lietuvos ornitologų draugija).

Lietuvos ornitologų draugijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras