BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kviečiama rinkti ženklą „Pagaminta be GMO”

Vasario pabaigoje žaliųjų organizacijos paskelbė konkursą ženklui „BE GMO” sukurti. Dizaineriai, kūrėjai, aktyvūs žmonės iš visos Lietuvos siuntė savo idėjas ir darbus. Šiuo metu atrinkti 36 ženklų pavyzdžiai - juos kviečiama įvertinti Lietuvos gyventojų.

Kovo 20 d. minint Žemės dieną, Seime vyko konferencija „Socialiai atsakingas verslas ir GMO”. Jos metu buvo sukurta ženklo atrankos komisija. Komisijoje dalyvauja verslo, valstybės institucijų atstovai bei aplinkosaugininkai.

Konkursą organizuoja iniciatyvinė „Už Lietuvą be GMO” grupė, kurią sudaro Lietuvos žaliųjų judėjimo, Susivienijimo Žali LT, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai, kiti savanoriai, neretai net ir žaliaisiais savęs nelaikantys natūralių produktų entuziastai.

Ženklus vertinimui galima rasti - Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos puslapyje www.lvzs.lt, bei šios partijos facebook paskyroje.

BNS

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Almonas Gutkauskas2013-04-12 16:11

Viskas puiku.
Bet yra ir dar tokia reikalo pusė
Jei ženklas nenori pretenduoja tik į savireklamos ženklą (o tokių ženklų nors vežimu vešk Lietuvoje), - tuomet visam tam reikalui turėtų būti taisyklės, kurias turėtų tvirtinti (vėliau esant reikalui taisyti ir pan.) kompetatinga institucija. Maisto produktams - Žemės ūkio ministras.
O atitiktį turėtų patvirtinti - toms taisyklėms akredituota institucija.
Jei tai bus kitaip,- t.y. jei bus tik pirmos šalies (kai atitiktį nustato pats gamintojas) ar antros šalies (kai atitiktį taisyklėms nustato asociacija ar pan) sertifikavimas ar aplamai jei nebus taisyklių, kurias tvirtintų pats gamintojas (pirmos šalies sertifikavimui) ar asociacija ar pan.), - toks reikalas tėra tik savireklama. Man, pavyzdžiui, ji mažai ką ir tereiškia. Tuomet ir tas ženklas būtų tik kaip savireklamos ženklas.
Esu čia jau rašęs, kad trečios šalies sertifikavimą šiandien Lietuvoje turi tik du produktai, kurių kilmėje visiškai nėra GMO. Tai ekologiški maisto produktai ir IKP produktai (taip pat maisto). Jiems ženklai yra ir yra gerai žinomi.
O šiaip visi kiti, pavyzdžiui, mėsos produktai gali nebūti GMO produktai (kai juose GMO mažiau nei 0.9 proc.), bet gali turėti turėti sąlytį su GMO (nes pašaruose gali būti GMO soja ar pan.). Tad, jei nebus trečios šalies sertifikavimo, - pirmos ar antros šalies sertifikavimas man praktiškai mažai ką reikštų, kaip ir toks ženklas. Turėtume dar vieną žmones mulkinantį ženklą. To matyt nėra norima. Todėl šį aspektą patarčiau rimtai apsvarstyti.
O panašių dalykų Lietuvoje turėjome aibių aibes, kai buvo klaidinami žmonės. Greičiausiai norint tik gero.
Išvada: aš esu visiškai už tokį ženklą. Bet nepaverskime jo būdu klaidinti žmones.
Pagarbiai,
Almonas Gutkauskas
P.S. Atsiprašau už ekpromto pateiktas mintis

Rašyti komentarą

Tavo komentaras