BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kūrybinių žalių konkursų projektas ŽALIASIS KODAS pradeda naują sezoną

Europos Parlamento narės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės inicijuojamas ekologinių kūrybinių konkursų projektas ŽALIASIS KODAS pradeda jau trečią savo gyvavimo etapą. Jo tikslas - (kūrybinių konkursų pagalba) paskatinti Lietuvos žmones geriau įsigilinti į įvairias ekologijos temas ir atrasti argumentus, kurie atrodo svarbiausi ir įtikinamiausi jiems patiems. Pirmaisiais gyvavimo metais ŽALIASIS KODAS kvietė kurti socialinę video ir grafinę reklamą, rašyti straipsnius ekologijos temomis. Antrųjų projekto metų rezultatu tapo puiki žalių pasakojimų knygelė vaikams KAI DIDYSIS ŽMOGUS SĖDĖJO ANT STOGO (http://www.zaliasiskodas.lt/pasakos) bei atvirlaiškių-žalių žinučių serija. Knygelė jau keliauja po darželius ir kitas vaikų ugdymo įstaigas, o atvirlaiškiai, platinami įvairiose viešų susibūrimų vietose, skleidžia žalią žinią.

Vėl išsiilgęs kūrybinių minčių, naujų idėjų ir darbų šiuos 2012 metus ŽALIASIS KODAS pradeda naujais ekologiniais konkursais! Konkursuose galės dalyvauti ir maži, ir dideli, ir rašantys, ir piešiantys, ir filmuojantys, ir fotografuojantys, ir komandoje dirbti mėgstantys, ir po vieną kuriantys mūsų aplinkai neabejingi ir atsakingi žmonės.

ŽALIASIS KODAS kviečia dalyvauti trijų kategorijų konkursuose, kurie tęsis tris mėnesius. Būsimi konkursų dalyviai gali pasirinkti, kuris konkursas jiems artimiausias. O gal kažkam pavyks dalyvauti ir visuose trijuose!

1. ŽALIŲ ŽAIDIMŲ KONKURSAS MAŽIESIEMS
Tai specialus konkursas ikimokyklinio amžiaus vaikams ir jaunesniųjų klasių mokinukams. Šio konkurso tikslas - ekologinis vaikų ugdymas per grupinę kūrybinę veiklą. Kviečiame vaikus, jų tėvelius, mokytojus, auklėtojus ir globėjus burtis ir gaminti natūralių medžiagų žaislus, kurti darbelius iš antrinio naudojimo žaliavų, taip pat kurti žaidimus ir užsiėmimus, kurių tema būtų tiesiogiai susijusi su aplinkos puoselėjimu. Konkurse turi dalyvauti komanda, kurioje yra bent vienas suaugęs žmogus (tai gali būti mokytojos ir jos mokinių, tėvelių ir jų vaikų, senelių ir anūkų ar tiesiog skirtingo amžiaus žmonių grupė). Konkursui pateikiami darbai turėtų būti savos kūrybos su ekologija susijusių žaisliukų, vaikų kambario papuošimų, pažintinių edukacinių žaidimų ir kitokios veiklos aprašymai bei vizualinė medžiaga (nuotraukos arba iliustracijos). Nugalėtojų laukia smagūs ir vertingi prizai.

Konkurso sąlygos ir taisyklės: http://www.zaliasiskodas.lt/konkursas-vaikams

2. ŽALIO FILMUKO KONKURSAS
Kūrybingoms ir energija trykštančioms asmenybėms šiais metais skirtas specialus trumpų eko filmukų konkursas. Dalyviai kviečiami sukurti filmuką (komandomis arba po vieną - kaip kam patogiau ir smagiau): animacinį, filmuotą telefonu, fotoaparatu, gal net tikra kamera - tai nėra taip svarbu! Svarbiausia, kad jis savo veržlumu bei išdaigingumu parodytų, jog verta, sveika, smagu ar net madinga būti atsakingam už savo aplinką! Filmuko trukmė - ne daugiau nei viena minutė! Šio konkurso tikslas yra pasitelkus smagią užduotį atkreipti kūrėjų dėmesį į ekologines problemas, aplinkosaugos temas ir gyvenimo būdą. Konkurse dalyvaujantis filmukas turi nešti aiškią ir suprantamą žalią žinutę. Filmukas turėtų atkreipti visuomenės, ypač jauno žmogaus, dėmesį į ekologijos temas plačiąja prasme. Geriausio filmuko autoriai bus apdovanoti pažintine kelione į Europos Parlamento būstinę aplankant ir kai kuriuos Europos miestus.

Konkurso sąlygos ir taisyklės: http://www.zaliasiskodas.lt/filmuku-konkursas

3. EKOLOGINIO PROJEKTO KONKURSAS
Rimčiausiai nusiteikę projekto dalyviai gali išbandyti savo jėgas EKO idėjos konkurse. Kaip ir EKO filmuko konkurse, dalyvauti galima po vieną arba komandomis. Tai gali būti aplinkosauginė akcija, leidinys, o gal socialinės reklamos kampanija, kūrybinis apželdinimo projektas, aplinkos tvarkymo metodo patobulinimas, eko dizaino objektas, o gal net išradimas, padėsiantis skleisti gamtos puoselėjimo žinią bei įgyvendinti sugalvotus pakeitimus. Tikime, kad jūsų fantazijai ribų nėra! :) Vertinant projektus bus atsižvelgiama į jų originalumą, realias įgyvendinimo galimybes, poreikį visuomenėje ir aplinkoje. Geriausi projektai bus viešinami ir - priklausomai nuo masto - kai kuriems gali būti suteikiama parama įgyvendinimui, skiriant lėšų arba kitokio pobūdžio pagalbą. Geriausio projekto autoriai taip pat keliaus į Europos Parlamento būstinę.

Konkurso sąlygos ir taisyklės: http://www.zaliasiskodas.lt/projekto-konkursas

ŽALIASIS KODAS linki fantazijos, polėkio ir kūrybiškumo bei laukia pirmųjų dalyvių darbų!

Daugiau informacijos apie konkursus ir projektą rasite www.zaliasiskodas.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras